Johannes Rydzek wygrał w Seefeld pierwszy etap cyklu Nordic Combined Triple

Johannes Rydzek wygrał konkurs Pucharu Świata w Seefeld - pierwszy etap cyklu Nordic Combined Triple 2017. Ten sam czas, co triumfator, uzyskał Eric Frenzel.

Piotr Ziemka
Tym razem po serii skoków narciarskich zawodnicy mieli do pokonania 5 kilometrów biegu, a nie 10 km, jak we wszystkich dwunastu poprzednich indywidualnych konkursach Pucharu Świata 2016/2017. Zwycięzca powiększył dorobek w klasyfikacji generalnej o 50 punktów, a nie o 100, jak to było w poprzednich zawodach sezonu. Triumfator sobotniej rywalizacji również uzyska 50 "oczek". Natomiast zawodnik, który wygra w niedzielę zdobędzie 200 pkt.

W serii skoków najlepiej spisał się Bernhard Gruber. Austriak wylądował na 107. metrze i zdobył 138,4 punktu. Jako drugi, cztery sekundy po Gruberze, na trasę ruszył Samuel Costa. Włoch miał drugą odległość - 106 m. Z trzecim numerem wystartował Eric Frenzel (11 sekund straty do Austriaka), a z piątym - Johannes Rydzek (19).

Na finiszu linię mety minimalnie szybciej minął Rydzek. Ten sam czas uzyskał Frenzel. Trzecią lokatę zajął Costa. To dla niego pierwsze podium indywidualnego konkursu Pucharu Świata. W biegu najlepiej spisał się Mikko Kokslien. Norweg awansował z 36. na 20. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Frenzel prowadzi z dorobkiem o cztery punkty większym niż Rydzek. Polacy nie startowali - wezmą udział w Uniwersjadzie w Ałmatach.