Mario Seidl liderem po serii skoków na dużym obiekcie podczas MŚ w Lahti

Mario Seidl prowadzi po serii skoków narciarskich na dużym obiekcie zaliczanej do konkursu kombinacji norweskiej podczas mistrzostw świata w Lahti.

Piotr Ziemka
PAP/EPA / Kimmo Brandt
Austriak wylądował na 132. metrze i jest liderem z dorobkiem 137,3 punktu. Mario Seidl ma w dorobku dwa miejsca na podium indywidualnych konkursów Pucharu Świata. Największe sukcesy w zawodach tej rangi osiągnął właśnie wtedy, kiedy prowadził po rundzie skoków. 4 lutego w Pjongczang uplasował się na drugiej pozycji. Dzień później był trzeci.

Jako drugi na trasę liczącego 10 kilometrów biegu ruszy inny Austriak - Wilhelm Denifl. 36-letni kombinator miał drugą odległość - 125,5 metra. Zdobył 125,7 punktu. Ma stratę 46 sekund do lidera.

Na piątej pozycji znajduje się mistrz świata z konkursu rozpoczęto od skoków na obiekcie normalnym - Johannes Rydzek. Rozpocznie bieg minutę po Seidlu. 5 lutego 25-letni Niemiec wygrał konkurs w Pjongczang, a po skokach zajmował wtedy piąte miejsce - ruszył na trasę minutę i szesnaście sekund po urodzonym w 1992 roku Austriaku.

Polacy spisali się słabiej niż na obiekcie normalnym. Adam Cieślar zajął 33. pozycję. 42. wynik miał Paweł Słowiok. Zaprezentowało się 55 zawodników, wszyscy najeżdżali na próg z czternastej belki startowej. Zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon został Maxime Laheurte.