Akito Watabe wygrał konkurs Pucharu Świata w Oslo. Johannes Rydzek czwarty

Akito Watabe (na zdjęciu pierwszy z lewej) wygrał konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Oslo. Trzy następne pozycje zajęli Niemcy. Na podium nie znalazł się Johannes Rydzek.

Piotr Ziemka
PAP/EPA / Pekka Sipola
Po serii skoków narciarskich na Holmenkollbakken (HS134) prowadził Franz-Josef Rehrl. Austriak wylądował na 131. metrze i zdobył 119,9 punktu. Drugi był Mario Seidl, który tracił do swojego rodaka trzy sekundy (128,5 metra / 119,2 pkt). Z trzecim numerem biegł Bjoern Kircheisen. Jako dziewiąty na trasę ruszył Eric Frenzel, dziewiętnasty zaś - Johannes Rydzek.

Rehrl mimo prowadzenia po skokach nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej. Minął linię mety jako 36. Seidl zamknął czołową dziesiątkę.

Wygrał Watabe, który po pierwszej części zmagań plasował się na siódmej pozycji. Miał też siódmy czas biegu. Urodzony w 1988 roku Japończyk po raz dziewiąty wygrał indywidualny konkurs Pucharu Świata, a po raz trzeci triumfował w Oslo. Najlepszy był tam też w latach 2012 i 2015.

Watabe minął metę o cztery dziesiąte sekundy szybciej niż Frenzel. Na trzecim stopniu podium stanął Kircheisen. Rydzek był czwarty. Czterokrotny złoty medalista mistrzostw świata w Lahti pozostał liderem klasyfikacji generalnej, ale Frenzel traci do niego już tylko sześć punktów.

Na 46. pozycji został sklasyfikowany Adam Cieślar. W skokach zajął 43. miejsce, a w biegu miał 42. czas. Do konkursu nie zakwalifikował się Paweł Słowiok.

Kolejna okazja do zdobycia punktów PŚ będzie w środę 15 marca w Trondheim.