Jan Schmid zwycięzcą konkursu Pucharu Świata w Chaux-Neuve, Polacy bez punktów

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kombinacji norweskiej Jan Schmid wygrał konkurs w Chaux-Neuve. Drugi był Akito Watabe.

Piotr Ziemka
Jan Schmid Getty Images / Laurent Salino / Na zdjęciu: Jan Schmid
Do sobotniego konkursu zakwalifikowało się w piątek aż czterech Polaków. 34. w gronie 64 kombinatorów był Paweł Słowiok, 41. debiutant Wojciech Marusarz, a 43. Szczepan Kupczak. Z ostatnim, pięćdziesiątym wynikiem awansował Adam Cieślar.

Zarówno w rundzie prowizorycznej, jak i serii konkursowej najlepiej spisał się Akito Watabe. W sobotę Japończyk wylądował na 118. metrze i zdobył 123,8 punktu. Jako drugi na trasę liczącego 10 kilometrów biegu ruszył Jarl Magnus Riiber. Norweg uzyskał 118,3 pkt. 35. po skokach był Cieślar, 36. Słowiok, 39. Kupczak, a 43. Marusarz.

Biegnący z czwartym numerem Jan Schmid dogonił prowadzącego Japończyka w jedenastej minucie biegu, kiedy zawodnicy mieli za sobą cztery kilometry. Reprezentant Norwegii jako pierwszy minął metę i powiększył przewagę nad wszystkimi rywalami w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Watabe zajął drugą lokatę. Na trzeciej pozycji uplasował się Ilkka Herola.

Słowiok ukończył rywalizację jako 35. Tuż po nim finiszował Cieślar. Marusarz był 43. Kupczak nie przystąpił do drugiej części zmagań. Na niedzielę zaplanowano konkurs drużynowy.