Euroliga. Wielki rzut na zwycięstwo i sensacyjne El Classico! [WIDEO]

Genialne półfinały podczas turnieju Final Four Euroligi! Najlepsza koszykówka w europejskim wydaniu nie zawiodła. Oba spotkania zakończyły się różnicą zaledwie trzech punktów.

Krzysztof Kaczmarczyk
Vasilije Micić Twitter / oficjalny profil Euroligi / Vasilije Micić
W czwartek Stark Arena w Belgradzie rozpoczęło się wielkie święto europejskiej koszykówki, czyli turniej Final Four Euroligi. Cztery najlepsze drużyny rozgrywek nie zawiodły, stworzyły kapitalne widowiska.

W pierwszym półfinale Anadolu Efes Stambuł ograł Olympiakos Pireus 77:74. Wygraną zapewnił sobie rzutem za trzy punkty równo z końcową syreną!

Vasilije Micić długo kozłował i mroził rywali, aż w końcu zdecydował się wyjść w górę. Wszyscy wstrzymali oddech, a piłka wpadł do kosza.

Gracze ze Stambułu w całym meczu trafili 14 "trójek", co jest wyrównaniem najlepszego wyniku w historii meczów Final Four! Micić trafił czterokrotnie, podobnie Shane Larkin i Elijah Bryant.

W drugim półfinale doszło do rywalizacji Barcelony z Realem. "Królewscy" zaczęli fatalnie, bo kontuzji już w pierwszej minucie doznał Nigel Williams-Goss.

"Barca" dominowała w pierwszej połowie, na przerwę schodziła mając 11 "oczek" przewagi, ale rywale - którym w tym sezonie z Barceloną zdecydowanie się nie wiedzie - na drugą połowę wyszli zupełnie odmienieni.

Kluczową dla losów meczu okazała się trzecia kwarta, którą Real wygrał aż 26:11! "Duma Katalonii" starała się wrócić, ale w decydującym momencie, przy stanie 83:85, po niecelnym rzucie wolnym Sergio Llull piłkę w ataku zebrał Guerschon Yabusele.

- Nie graliśmy dobrego meczu, nawet jak prowadziliśmy wyraźnie. Real w drugiej połowie zaczął trafiać i to wystarczyło - skomentował mecz trener Barcelony Sarunas Jasikevicius. Jego drużynie nie pomógł doskonały występ Nikoli Miroticia. MVP tegorocznej edycji Euroligi skompletował 26 punktów, 12 zbiórek i pięć asyst.

Kluczowe mecze zaplanowano na sobotę. W meczu o trzecie miejsce Olympiakos zagra z Barceloną (godz. 16:00), a w wielkim finale Efes podejmie Real (godz. 19:00).