EuroBasket: Francja kończy turniej na 5. miejscu

Dzięki zwycięstwu nad Chorwacją 69:62 koszykarze reprezentacji Francji zajęli 5. miejsce na kończących się w niedzielę mistrzostwach Europy koszykarzy. Obie ekipy zagrały bez swoich największych gwiazd, starając się przede wszystkim uniknąć kontuzji.

Grzegorz Grajdura

Na ławce rezerwowych zasiedli Tony Parker, Boris Diaw i Florent Pietrus po stronie francuskiej oraz Roko-Leni Ukic, Zoran Planinic i Mario Stojic w ekipie Chorwacji. Pozostali mecz rozpoczęli od kilku akcji "kosz za kosz", ale po 1. kwarcie przewagę wypracowali sobie Francuzi. Bardzo dobrze grali Nando de Colo i Antoine Diot. To po ich 9 punktach z rzędu drużyna Vincenta Colleta odskoczyła na 18:9. Chorwaci starali się gonić rywala, w czym skuteczny był zwłaszcza Sandro Nicevic (10 punktów po 1. połowie). Ale pod koniec 2. kwarty znów trafiać zaczął Diot (15 pkt) i do długiej przerwy Francja prowadziła różnicą 10 "oczek".

W 3. kwarcie przewaga "trójkolorowych" sięgnęła nawet 15 punktów - po "trójce" de Colo w 27. minucie było już 46:31. Chorwaci pokazali jednak charakter i w 4 kolejne minuty zdobyli 14 punktów z rzędu, niwelując straty do minimum. W końcówce ważne rzuty trafiali jednak Yannick Bokolo i Nicolas Batum, dzięki czemu to Francuzi mogli cieszyć się z 5. miejsca w turnieju.

Francja - Chorwacja 69:62 (21:12, 13:12, 12:17, 23:21)

Francja: Antoine Diot 18, Nando De Colo 15, Nicolas Batum 8, Alain Koffi 8, Ian Mahinmi 6, Yannick Bokolo 6, Ali Traore 6, Ronny Turiaf 2, Aymeric Jeanneau 0.

Chorwacja: Davor Kus 18, Sandro Nicevic 12, Marin Rozic 11, Mario Kasun 7, Marko Popovic 6, Marko Banic 5, Kresimir Loncar 3, Nikola Vujcic 0, Nikola Prkacin 0.