EuroBasket: Statystycznie po 13. dniu

Ostatni dzień polskiego EuroBasketu przyniósł nam najważniejsze rozstrzygnięcia tego turnieju. W meczu o siódme miejsce Rosja pokonała Turcję, w spotkaniu o piąte Francja uporała się z Chorwacją. Brąz wywalczyła Grecja, która pokonała Słowenię, a po jednostronnym meczu złoto zdobyła Hiszpania, dystansując Serbię.

Jacek Seklecki

MVP 13. dnia EuroBasketu: Vitali Fridzon (Rosja)

Mecz Rosjan z Turcją był najmniej ważnym tego dnia EuroBasketu bo tylko o siódme miejsce na tej imprezie. Niemniej jednak Rosja zagrała na poważnie, nie odpuściła ani na chwilę i pewnie pokonała rywala. Najlepszym graczem zwycięskiego zespołu, a zarazem tego dnia EuroBasketu był Vitali Fridzon. Rosjanin zdobył 26 punktów, trafiając siedem razy za trzy punkty. Do tego dołożył także dwie zbiórki i pięć asyst.

Zespół 13. dnia EuroBasketu: Hiszpania

Trudno o inny wybór, w momencie gdy reprezentacja Hiszpanii w świetnym stylu po raz pierwszy w swojej historii zdobywa mistrzostwo Europy. W finale nie pozostawiła najmniejszych złudzeń zmęczonemu po wyczerpującym półfinale przeciwko Słowenii zespołowi Serbii. Hiszpania dominowała w każdym elemencie gdy i ostatecznie wygrała 85:63, prowadząc już w pierwszej kwarcie 24:9, a w dalszych minutach meczu powiększając tylko swoją przewagę. Vamos Espana!

Wydarzenie 13. dnia EuroBasketu: Zakończenie EuroBasketu

Ostatni dzień polskiego EuroBasketu przyniósł najważniejsze rozstrzygnięcia całego turnieju. Najpierw piąte miejsce wywalczyła reprezentacja Francji. Później po bardzo wyrównanym meczu brązowe medale wyszarpali koszykarze Grecji, którzy pokonali Słowenię. Na sam deser w finałowym spotkaniu Hiszpania rozgromiła Serbię, prowadząc wysoko od początku do samego końca. Tytuł ten jest pierwszym w całej historii hiszpańskiej koszykówki.