23. kolejka II ligi grupy C -podsumowanie

Nie było niespodzianek w meczach 23.kolejki grupy C II ligi. Swoje mecze wygrały drużyny, które przodują w ligowej tabeli. W zapowiadanym jako hit kolejki spotkaniu w Dąbrowie Górniczej, gospodarze bez większych problemów ograli trzeci w tabeli AZS AWF Katowice. Problemów z wywiezieniem dwóch punktów z Piotrkowa Trybunalskiego nie mieli także koszykarze drugiego w tabeli MOSiR-u Krosno.

Niewątpliwie najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem tej kolejki był pojedynek w Dąbrowie Górniczej. Liderujący w tabeli MMKS podejmował bowiem trzeci zespół ligi AZS AWF Katowice. Goście dotrzymywali kroku gospodarzom tylko w pierwszej kwarcie, którą nieznacznie przegrali 16:18. Dalsza część gry to systematycznie powiększająca sie przewaga MMKS-u. Po trzech kwartach podopieczni Wojciecha Wieczorka prowadzili już różnicą piętnastu punktów i mimo przegranej ostatnie kwarty (11:12) pewnie zwyciężyli rywala z Katowic. Inny zespół, który poważnie myśli o awansie do I ligi - MOSiR Krosno wywiózł cenne dwa punkty z Piotrkowa Trybunalskiego. Miejscowa Piotrcovia dotrzymywała kroku faworyzowanemu rywalowi tylko w pierwsze części gry (42:45 po pierwszej połowie). Druga połowa przebiegała już wyraźnie pod dyktando MOSiR-u. Ostatecznie drużyna Ryszarda Żmudy zwyciężyła 98:75, a najskuteczniejszym strzelcem w zwycięskiej ekipie był Piotr Pluta, który zdobył 23 punkty.

Kolejnym zespołem, który walczy o awans do play offów jest UMKS Kielce. Tym razem kielczanie podejmowali przed własną publicznością dziesiątą w tabeli Wisłę Kraków. Podopieczni grającego trenera Grzegorza Kija po raz kolejny pokazali, że najsłabszym ich punktem jest obrona. 96 punktów straconych przed własną publicznością, z zespołem jakby nie było końca tabeli, musi robić negatywne wrażenie. W kieleckim zespole po raz kolejny najlepszy okazał się zdobywca 25 punktów - Łukasz Kasperzec.

W pozostałych trzech pojedynkach najwięcej emocji było w Rudzie Śląskiej, gdzie miejscowa Pogoń uległa sąsiadowi w tabeli, Albie Chorzów 71:79. Coraz lepiej radzi sobie zespół Hawajskich Koszul Zory. Śląski beniaminek, pokonując AZS Radom, zrobił kolejny krok w kierunku utrzymania w II lidze.

Wyniki 23. kolejki:

Pogoń Ruda Śląska - Alba Chorzów 71:79 (21:22, 14:22, 17:21, 19:14)

Polonia Posil Rem II Przemyśl - MCKiS AND BUD Jaworzno 80:69 (27:16, 24:22, 17:12, 12:19)

Hawajskie Koszule Żory - AZS PR Radom 80:65 (20:19, 23:15, 15:12, 22:19)

UMKS Kielce - Wisła Kraków 104:96 (31:27, 26:21, 24:26, 23:22)

MMKS Dąbrowa Górnicza - AZS AWF Katowice 76:62 (18:16, 23:14, 24:20, 11:12)

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MOSiR Krosno 75:98 (13:24, 29:21, 16:25, 17:28)