24. kolejka II ligi grupy C-podsumowanie

namy już pierwsze rozstrzygnięcia w grupie C II ligi. Po porażce w Krakowie, pewna spadku z II ligi jest już Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Zwycięstwo Alby Chorzów z UMKS-em Kielce sprawiło, że walka o play offy będzie jeszcze ciekawsza. W meczu "na szczycie" natomiast lepszy MOSiR Krosno, który zwyciężył lidera z Dąbrowy Górniczej.

Mateusz Kołodziej

Spotkanie w Krośnie zapowiadane było jako bezapelacyjny hit tej kolejki. Po trzech kwartach to goście byli bliżej odniesienia zwycięstwa. Ostatnią odsłonę MOSiR wygrał jednak zdecydowanie (31:16) i mógł świętować dwudziestą wygraną w sezonie. Do pełni szczęścia podopiecznym Ryszarda Żmudy brakło jednak dziewięciu punktów. Wtedy to krośnianie zajmowaliby pozycję lidera. Najwięcej punktów dla wygranych zdobył Piotr Pluta (29). W innym ciekawym meczu tej kolejki, Alba Chorzów wygrała z zajmującym czwartą lokatę UMKS-em Kielce 75:70. Goście z Kielc, na półtora minuty przed końcem meczu prowadzili różnicą sześciu "oczek" (70:64), jednak ostatnie półtora minuty drużyna grającego trenera Grzegorza Kija przegrała aż 11:0!

Jeśli nie sensacja, to na pewno duża niespodzianka w Jaworznie. Miejscowy MCKiS, w meczach przed własną publicznością nie zwykł przegrywać (a na pewno nie w takich rozmiarach). Tymczasem gospodarze zostali bezlitośnie wypunktowani przez beniaminka z Żor. O losach meczu, z pewnością zadecydowała trzecia kwarta, którą Hawajskie Koszule wygrały aż 34:5. Bez większych problemów swój mecz wygrał też trzeci w tabeli AZS AWF Katowice. W spotkaniu z Polonia Przemyśl, akademicy dali pograć gościom tylko w jednej kwarcie.

Zaskakująco wysoko wygrał także AZS Radom. Radomianie w tym sezonie wyjątkowo nie błyszczą. Tymczasem AZS, bardzo pewnie rozprawił się z wyżej plasującą się Cracovią. Porażka Piotrcovii w Krakowie sprawiła, że zespół z Piotrkowa żegna się po tym sezonie z drugą ligą.

Wyniki 23. kolejki:
MOSiR Krosno - MMKS Dąbrowa Górnicza 90:80 (20:22, 29:20, 10:22, 31:16)
Wisła Kraków - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 89:81 (22:19, 22:21, 23:25, 22:16)
Alba Chorzów - UMKS Kielce 75:70 (27:18, 11:21, 17:18, 20:13)
AZS PR Radom - Cracovia Kraków 82:63 (21:18, 23:17, 13:13, 25:15)
MCKiS AND BUD Jaworzno - Hawajskie Koszule Żory 61:98 (14:24, 25:13, 5:34, 17:27)
AZS AWF Katowice - Polonia Posil Rem II Przemyśl 76:49 (24:20, 26:12, 11:17, 18:15)