Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych w Sopocie-dzień II

Znamy pierwszych półfinalistów, rozgrywanego w Sopocie finału Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w koszykówce. Po wygranej z Czarnymi Słupsk, pewna awansu jest Kotwica Kołobrzeg. Z grupy B, pewna awansu jest także Polonia 2011 Warszawa, która w swoim drugim meczu pokonała Pyrę Poznań.

Mateusz Kołodziej

Najwcześniej, bo już o godzinie 11:00, na parkiet wybiegły ekipy Kotwicy Kołobrzeg i Czarnych Słupsk. Po trzech kwartach, to zawodnicy Czarnych byli bliżsi ostatecznego sukcesu. Jednak w ostatniej odsłonie, ciężar gry na swoje barki wziął skrzydłowy Kotwicy Marcin Fabiańczyk i praktycznie sam zapewnił kołobrzeżanom zwycięstwo. W sumie, mierzący 200 cm zawodnik rzucił dla zwycięzców 24 punkty.

W innym meczu tej grupy, Polonia 2011 Warszawa wygrała z Pyrą Poznań i także zapewniła sobie miejsce w półfinale. Pierwsze skrzypce w warszawskiej ekipie grał Piotr Pamuła , który rzucił 34 punkty, w tym aż siedmiokrotnie trafiając zza linii 6.25.

W grupie A zadziwia nadspodziewanie łatwa wygrana Polonii Warszawa z Turowem Zgorzelec. Przewaga młodych warszawiaków w tym spotkaniu nie podlegała żadnej dyskusji .Ostatecznie Polonia zwyciężyła rywali różnicą aż 60 punktów!.

Emocje w meczu Prokomu Trefla Sopot i Pogoni Ruda Śląska były tylko w pierwszej połowie. Po pierwszych dwudziestu minut, faworyzowani gospodarze wygrywali tylko jednym punktem (35:34). Drugą odsłonę sopocianie rozegrali jednak koncertowo. Pozwolili w niej gościom na rzucenie tylko dziewięciu punktów i ostatecznie zwyciężyli 77:43. Z tej grupy, jeszcze żadna drużyna nie zdołała wywalczyć awansu do półfinału.

Wyniki drugiego dnia - Grupa A:

KKS Turów Zgorzelec - Polonia Warszawa 40:100 (10:26 11:24 10:28 9:22)

Turów: Szymański 13, Jarmakowicz 10, Stelmasik 7, Bochno 4, Knebel 3, Ziarkowski 2, Bodziński 1.

Polonia: Gruszecki 24, Pawlak 23, Pisarczyk 14, Czujkowski 10, Ludwin 7, Kusper 6, Świercz 6, Krajewski 4, Popis 3, Holnicki-Szulc 2.

Prokom Trefl Sopot - Pogoń Ruda Śląska 77:43 (22:15 13:19 24:7 18:2)

Prokom: Trela 20, Kostrzewski 15, Kietliński 13, Waczyński 13, Wojdyr 7, Krauze 7, Wilkusz 4, Krajniewski 3, Maryniewski 2, Paul 0, Konsek 0, Sikora 0.

Pogoń: Kubista 15, Żymła 8, Grochowski 5, Gruth 4, Nowak 3, Lemański 3, Goldammer 2, Stawowski 0, Patyna 0, Goczok 0.

Tabela grupy A:
1. Prokom 2 4 +47
2. Polonia 2 3 +56
3. Pogoń 2 3 -30
4. Turów 2 2 -73

Wyniki drugiego dnia - Grupa B

Kotwica 50 Kołobrzeg - Czarni Słupsk 70:64 (13:21 12:14 24:16 21:13)

Kotwica: Fabiańczyk 24, Mocydlarz 15, Rduch 11, Bręk 9, Matys 9, Blechacz 0, Haryza 0.

Czarni: Pabian 15, Chojnacki 12, Mieczkowski 12, Bieg 10, Orłowski 7, Przyborowski 5, Tyborowski 3, Kloc 2, Góralski 0, Ścigała 0, Kowalewski 0.

Polonia 2011 Warszawa - Pyra Poznań 89:80 (24:26 16:12 29:22 20:20)

Polonia: Pamuła 34, Mokros 13, Berisha 12, Nowakowski 11, Śnieg 10, Pełka 4, Popiołek 2, Rysiak 2.

Pyra: Skowroński 26, Bartkowiak 23, Dudek 14, Mowlik 13, Szepelowski 3, Gierwazik 1, Florek 0, Sulowski 0, Beszterda 0.