Ostatni mecz nie był decydujący. Koszarek komentuje fatalne eliminacje MŚ Polaków

- Na pewno eliminacji nie przegraliśmy dzisiaj, tutaj - stwierdził Łukasz Koszarek, dyrektor reprezentacji Polski w rozmowie z TVP Sport. Nasi koszykarze przegrywając w Bremie z Niemcami 83:93 stracili szansę na awans na mistrzostwa świata.

Krzysztof Kaczmarczyk
Łukasz Koszarek (z lewej) Materiały prasowe / Wojciech Figurski / 400mm.pl (materiały koszkadra) / Na zdjęciu: Łukasz Koszarek (z lewej)
To był mecz o wszystko dla reprezentacji Polski. Wygrana zapewniała awans do kolejnej fazy eliminacji, porażka spadek w hierarchii. Sukces był blisko.

- Bolesna porażka, bo powoduje, że spadamy niestety niżej i czeka nas na pewno odbudowa - przyznał przed kamerą TVP Sport Łukasz Koszarek.

Porażka boli, bo połowie czwartej kwarty było 75:68 dla Biało-Czerwonych. - Z takimi drużynami to dobrze dać sobie szansę w końcówce wygrać mecz. To znak, że plan działał, ale na finiszu popełniliśmy trochę za dużo błędów - dodał Koszarek.

Jednym z planów było pozostawienie miejsca na dystansie Dennisowi Schroderowi. To działało na początku, potem lider rywali zaczął swój koncert i zdobył rekordowe 38 punktów. - Miał za dużo wolnego, on akurat może takie rzuty trafić. Na pewno eliminacji nie przegraliśmy tutaj - powiedział wprost.

Gdzie zatem był problem? - Pierwsza dwa okienka. Ta nasza gra nie wyglądała najlepiej. Teraz była zupełnie inna drużyna. Widzimy jakiś postęp, że zrobiliśmy kroki do przodu - tłumaczył.

Dodał też, że w naszej drużynie brak jednego czy drugiego kluczowego gracza rzutuje bardzo mocno na grę całego zespołu. - Na ten moment brak jednego z ważnych graczy powoduje, że ta nasza kołdra jest trochę krótka i ta jakość naszej gry jest mniejsza - wyjaśnił.

- To smutne, że zamiast walczyć o mistrzostwa świata będziemy w prekwalifikacjach do EuroBasketu. Trzeba za to wziąć odpowiedzialność - zakończył.

Polacy nie pojadą na mistrzostwa świata. Dennis Schroder show!