Horror z udziałem Polaków na ME! Trener szalał ze złości

Działo się w ostatnim meczu grupowym Polaków podczas mistrzostw Europy koszykarzy do lat 20. Niestety podopieczni Jacka Winnickiego nie zdołali zadać decydującego ciosu Turkom, którzy wygrali ostatecznie 54:53.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jakub Coulibaly Getty Images / Francis Gonzalez/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Jakub Coulibaly
Wielkie nerwy i porażka na koniec zmagań w fazie grupowej - Polacy mieli akcję na zwycięstwo, ale punktów zdobyć się nie udało. Po końcowej syrenie ze złości eksplodował trener Jacek Winnicki.

Przy stanie 53:54 Biało-Czerwoni wybronili akcję rywali i mieli 20 sekund na odwrócenie losów spotkania.

Akcję na siebie wziął Igor Milicić. Pierwszą rywale przerwali faulem. Drugiej - po przerwie dla Winnickiego - nie udało mu się wykończyć.

Nasz szkoleniowiec nie mógł się pogodzić z brakiem gwizdka w podkoszowym tłumie. Według doświadczonego trenera, który wybiegł niemal na środek parkietu, sędziowie ewidentnie popełnili błąd nie dostrzegając przewinienia, które dawałoby Polakom dwa rzuty wolne.

Milicić w całym spotkaniu uzbierał 19 punktów (7/17 z gry), pięć zbiórek i trzy przechwyty. 17 "oczek", dziewięć zbiórek i trzy bloki dodał Jakub Coulibaly. I na tym w zasadzie koniec pozytywów.

Bez punktów mecz zakończył Aleksander Wiśniewski, a Wojciech Tomaszewski przez 11 minut spędzonych na parkiecie nie zdołał nawet oddać rzutu. Biało-Czerwoni mieli zaledwie 33 procent skuteczności rzutów z gry wykorzystując m.in. zaledwie 3 z 26 prób z dystansu!

Przypomnijmy, że Polacy kapitalnie rozpoczęli mistrzostwa w Podgoricy, bo od zwycięstwa 83:62 nad gospodarzami turnieju Czarnogórcami. W niedzielę z kolei musieli uznać wyższość Niemców (69:76).

We wtorek na ME przerwa. Do rywalizacji Biało-Czerwoni wrócą w środę, kiedy w pierwszym meczu fazy pucharowej zmierzą się z Litwą bądź Hiszpanią. Zależne jest to od wyniku ostatniego meczu "polskiej grupy", w którym Niemcy grają z Czarnogórą.

Turcja - Polska 54:53 (16:16, 18:13, 11:14, 9:10)

Punkty dla Polski: Igor Milicić 19, Jakub Coulibaly 17, Kacper Gordon 5, Nikodem Czoska 4, Michał Pluta 2, Kacper Marchewka 2, Piotr Wińkowski 2, Filip Siewruk 2, Aleksander Wiśniewski 0, Wojciech Tomaszewski 0, Kacper Kłaczek 0.