Popis trenera reprezentacji Polski. "Nagrałeś?" [WIDEO]

Konto "KoszKadra" na Twitterze opublikowało nagranie z Igorem Miliciciem w roli głównej. Trener reprezentacji Polski popisał się pięknym rzutem z połowy boiska. Później zapytał, czy wszystko się nagrało.

Karol Wasiek
Igor Milicić Materiały prasowe / KoszKadra / Na zdjęciu: Igor Milicić
Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski koszykarzy. Biało-Czerwoni na inaugurację prekwalifikacji do EuroBasketu przegrali z Chorwacją 69:72, choć do przerwy prowadzili różnicą 10 punktów (31:21), demonstrując znakomitą grę w defensywie. To był prawdziwy popis w wykonaniu podopiecznych Igora Milicicia.

W polskim obozie - po zakończeniu spotkania - rozczarowanie i złość. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że Chorwaci byli w tym meczu do pokonania.

Mimo obecności gwiazd NBA i Euroligi, nie zaprezentowali niczego specjalnego. Jednak spora liczba błędów w drugiej połowie i brak zdecydowania w ataku - mimo dogodnych pozycji do rzutu - zaważyły o tym, że Polacy musieli na początek prekwalifikacji do EuroBasketu 2025 przełknąć gorzką pigułkę.

- Chorwacja to bardzo mocna drużyna. Optymistyczne jest to, że potrafimy się takiej przeciwstawić. To musi być pozytyw, żeby zwodnicy wiedzieli, że nie mogą się wahać. Musi być wszystko na maksa, nie może być wahania się - mówił po meczu trener Igor Milicić.

Polacy nie mają dużo czasu na rozpamiętywanie porażki, już w niedzielę zagrają kolejne spotkania w ramach prekwalifikacji do EuroBasketu 2025. Tym razem będzie Austria. Biało-Czerwoni już w piątek zameldowali się na miejscu.

W sobotę podopieczni Milicicia odbyli trening w hali. Konto "KoszKadra" na Twitterze opublikowało nagranie z Igorem Miliciciem w roli głównej. Trener reprezentacji Polski popisał się pięknym rzutem z połowy boiska (wideo publikujemy niżej). Później zapytał Pawła Łakomskiego, rzecznika prasowego kadry, czy wszystko się zarejestrowało. "Nagrałeś?" - pytał uśmiechnięty.

Mecz z Austrią będzie ostatnim testem przed EuroBasketem. Turniej dla Polaków rozpocznie się 2 września. Rywalami Biało-Czerwonych będą Czesi, Finowie, Holendrzy, Serbowie i Izrael.

Amerykanin doczekał się, Andrzej Duda zrobił to!
Josip Sobin: Być w idealnym miejscu [WYWIAD]

Czy Polacy pokonają Austrię w niedzielnym spotkaniu?