Kasztelan Basketball Cup dla Arged BM Stali. Zdecydowane zwycięstwo nad Anwilem

Nowy sezon na parkietach Energa Basket Ligi zbliża się wielkimi krokami. Odbył się już organizowany co roku we Włocławku latem Kasztelan Basketball Cup.

Patryk Pankowiak
Damian Kulig WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Damian Kulig
Padł on łupem Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski, która bardzo pewnie, bo 91:74 pokonała w niedzielny wieczór miejscowy Anwil Włocławek.

"Stalówka" była świetna przede wszystkim w kwartach numer dwa i trzy, wygrała je w sumie 57:32. Gospodarze próbowali odrabiać straty w ostatniej odsłonie, ale udało im się tylko w niewielkim stopniu zniwelować dzielący dystans.

Podopieczni Andrzeja Urbana prowadzili w tym spotkaniu nawet różnicą 30 punktów (75:45). Trafili 14 na 31 oddanych rzutów za trzy i wygrali walkę o zbiórki w stosunku 36-24.

Bardzo dobrze dysponowani byli Damian Kulig oraz Nemanja Djurisić. Polski podkoszowy rzucił 22 "oczka", a reprezentant Czarnogóry zapisał przy swoim nazwisku 21 punktów, siedem zbiórek i trzy asysty.

- Przede wszystkim nie patrzyłbym na wynik, bo to nie ma w tej chwili znaczenia, ale cieszy nasza dobra, agresywna gra w obronie. Pobiegliśmy też kilka razy do szybkiego ataku. Tak chcemy grać, to trenujemy - powiedział po meczu Kasztelan Basketball Cup trener Urban.

Dla Anwilu 19 "oczek" wywalczył Josh Bostic. Kibiców we Włocławku cieszyć może postawa młodych, polskich zawodników. Bartosz Łazarski w 13 minut uzbierał 11 punktów, a Marcin Woroniecki spędził na parkiecie 23 minuty, zdobywając w tym czasie 10 "oczek".

Anwil następny mecz kontrolny rozegra już we wtorek, zmierzy się wówczas z drużyną SKS Starogard Gdański. Arged BM Stal także czeka jeszcze kilka sparingów przed tym, jak 21 września powalczy o SuperPuchar Polski z WKS Śląskiem Wrocław.

Wynik:

Anwil Włocławek - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 74:91 (16:18, 16:28, 16:29, 26:16)

Anwil: Bostic 19, Łazarski 11, Woroniecki 10, Greene IV 8, Nowakowski 7, Dawdo 4, Sobin 4, Petrasek 4, Łączyński 3, Słupiński 2, Szewczyk 2, Obarek 0.

Arged BM Stal: Kulig 22, Djurisić 21, Załucki 11, Snider 10, Thomas 10, Siewruk 9, Skele 6, Zębski 2, Rachwalski 0, Rutecki 0, Rozpędowski 0.