Polak w NBA się rozkręca. Sochan trafił po raz pierwszy za trzy

Jeremy Sochan coraz śmielej poczyna sobie w lidze NBA. Reprezentant Polski znów pojawił się w pierwszej piątce San Antonio Spurs i zaliczył niezły występ.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan w akcji Getty Images / David Berding / Jeremy Sochan w akcji
19-latek w meczu z Minnesota Timberwolves spędził na parkiecie 28 minut. Jeremy Sochan zdobył w tym czasie 12 punktów, osiem już w pierwszej kwarcie.

Polak, debiutujący w lidze NBA, pracuje nad swoim rzutem. I są tego pierwsze efekty. Skrzydłowy w środę po raz pierwszy w karierze trafił za trzy w oficjalnym meczu ligowym.

Sochan wykorzystał w sumie 5 na 13 oddanych prób z pola, w tym 2 na 6 z dystansu. Miał też zbiórkę, dwie asysty, przechwyt, efektowny blok, stratę oraz trzy faule.

San Antonio Spurs dwa dni wcześniej niespodziewanie pokonali Timberwolves 115:106. Teraz drużyna z Minneapolis wzięła rewanż, zwyciężając na własnym parkiecie 134:122. To druga porażka Spurs w piątym meczu sezonu 2022/2023.

Gospodarze mieli świetny dzień, trafili aż 20 na 34 oddane rzuty za trzy - w tym elemencie brylował Anthony Edwards, autor 34 punktów (7/12 za trzy) i dziewięciu asyst. Rezerwowy rzucający, Jaylen Nowell dodał do dorobku Timberwolves 23 "oczka".

Drużynie z Teksasu na nic zdał się dobrze dysponowany Keldon Johnson, który rzucił 27 punktów. Trener Spurs, pomimo porażki, był zadowolony z postawy swoich zawodników.

- To dużo mówi o tej grupie ludzi i ich charakterach. Nie poddawali się, walczyli do końca, dając sobie szansę - mówił w rozmowie z mediami Gregg Popovich. Goście pomimo sporych strat z pierwszej połowy (53:68), po zmianie stron próbowali odrobić dzielący dystans.

Warto podkreślić, że Spurs byli w środę osłabieni brakiem Devina Vassella i Josha Primo. - Bez tych dwóch zawodników, sytuacja jest trochę inna. Ale dziś każdy następny zawodnik w rotacji wzniósł się na wyżyny i jestem dumny z tego, co pokazaliśmy - mówił doświadczony rzucający, Josh Richardson.