Emocje do końca - relacja z meczu Ostrovia Ostrów - Dromet AJD Częstochowa

Zespół Ostrovii Ostrów Wielkopolski pokonał Dromet AJD Częstochowa 82:72 w niedzielnym meczu rozgrywyek II ligi koszykarek grupy B. Inaugurację miło wspominać będą więc ostrowianki.

Pierwsze punkty w nowym sezonie w hali przy Wrocławskiej w Ostrowie zdobyła Katarzyna Skrzypczak. Kapitan Ostrovii popisała się celnym rzutem z dystansu. Przyjezdne szybko odpowiedziały trafieniami i po 6 minutach gry, kiedy spod kosza rzuciła Edyta Mielczarek prowadziły 10:14. W szeregach Ostrovii w pierwszej kwarcie dobrze spisywały się dwie rozgrywające Martyna Cebulska i Milena Krzyżaniak, dzięki którym miejscowe odzyskały prowadzenie z początku meczu.

Przewaga ostrowianek do końca drugiej kwarty oscylowała w granicach kilku "oczek". Gospodyniom na ucieczkę nie pozwalała najbardziej doświadczona w zespole Drometu, Lucyna Kotonowicz. Do przerwy oba zespoły nie ustrzegły się wielu błędów i strat co powodowało, że było to widowisko nie najwyższych lotów.

Po kwadransie przerwy obraz gry nie uległ zmianie, małą przewagą posiadały ostrowianki. Dopiero w 28 minucie po "trójce" Katarzyny Skrzypczak drużyna Ostrovii prowadziła już 58:47. Rywalki jednak nie odpuściły.

Ostatnia część meczu to mozolne odrabianie strat przez przyjezdne. W 38 minucie po trafieniu Justyny Juchniewicz z dystansu było już tylko 73:70. W ostatnich sekundach więcej szczęścia miały gospodynie, które nie dały sobie odebrać wygranej i zwyciężyły 82:72. Triumf Ostrovii na 5 sekund pod końcową syreną przypieczętowała Agata Krygowska. Koszykarka ta po kilku latach zdecydowała się powrócić na parkiety i jak pokazało pierwsze spotkanie sezonu będzie to bardzo pożyteczna zawodniczka w zespole trenera Piotra Czaski.

Kolejne spotkanie ostrowianki także zagrają we własnej hali. Będzie to jednak wyjątkowo wtorek, 13 października o godzinie 18.00. Do Ostrowa zawita wówczas zespół Finepharmu Jelenia Góra.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Dromet AJD Częstochowa 82:72 (22:20, 18:16, 21:16, 21:20)

Ostrovia: Agata Krygowska 21, Milena Krzyżaniak 20, Magdalena Parysek 15, Martyna Cebulska 14, Katarzyna Skrzypczak 8, Agnieszka Misiek 4, Sandra Nowicka 0, Marta Wiertelak 0.

Dromet: Lucyna Kotonowicz 20, Edyta Mielczarek 16, Martyna Stasiuk 13, Katarzyna Juchniewicz 10, Aleksandra Kupczak 4, Anita Dziegiedź 3, Katarzyna Hepner 3, Agnieszka Motyl 3, Jolanta Filipek 0, Emilia Łaskowska 0.