GKS Tychy męczył się z rezerwami Startu Lublin. Przewagę zbudował w czwartej kwarcie

Wicelider Suzuki I ligi w meczu kończącym 15. kolejkę pokonał zamykający tabelę Start II Lublin 76:51. Po wyrównanych trzech kwartach GKS Tychy dopiero w ostatnich 10 minutach pokazał różnicę pomiędzy tymi drużynami.

Patryk Neumann
Tomasz Jagiełka Facebook / Krzysztof Masztafiak, Sportowa Przygoda Śląskiego Piłkarza / Na zdjęciu: Tomasz Jagiełka
GKS Tychy z bilansem 12-3 wrócił na drugie miejsce w tabeli Suzuki I ligi. W czwartek miał teoretycznie łatwe zadanie, bo zmierzył się z rywalem, który odniósł tylko jedno zwycięstwo. Doznał też 14 - głównie bardzo wysokich porażek. Akurat jednak w czwartkowym meczu trzy kwarty były wyrównane.

Start II zaczął od prowadzenia 7:2, a wszystkie punkty dla gospodarzy w tym fragmencie zdobył Wiktor Kępka. Po 10 minutach było 19:15, a GKS nie potrafił znaleźć swojego rytmu (19 strat w całym meczu). Dla gości osiem "oczek" rzucił Patryk Kędel, a siedem Kacper Mąkowski. Po kolejnej odsłonie na czteropunktowym prowadzeniu byli przyjezdni.

Trzecia kwarta była świetna w wykonaniu Macieja Koperskiego. W tej części GKS uzyskał już 11 "oczek" przewagi (45:34), ale po chwili było tylko 45:42. Dopiero w ostatnich 10 minutach (23:7) wyżej notowany zespół zbudował przewagę zwyciężając ostatecznie 76:51.

GKS trafił o 12 rzutów z gry więcej od rywala. Start wykorzystał tylko 26 proc. swoich prób. Goście trafili 10/22 rzutów trzypunktowych. Mieli też przewagę w zbiórkach (49:34) i asystach (18:10). Trener Tomasz Jagiełka od początku szeroko rotował składem dając szansę graczą, którzy zwykle grają mniej.

Nie zagrał tylko podstawowy zwykle rozgrywający, Piotr Wieloch. Co ciekawe dopiero w drugiej połowie na parkiecie pojawił się Andrzej Krajewski i w 12 minut miał osiem zbiórek. Maciej Koperski do 18 punktów dołożył po siedem zbiórek i asyst. Artur Ziaja zdobył 16, a Patryk Kędel 13 "oczek". Karol Nowakowski miał 14 zbiórek. W Starcie II Wiktor Kępka skończył mecz z 22 punktami, a Miłosz Ziółkowski miał 12 zbiórek.

Start II Lublin - GKS Tychy 51:76 (19:15, 10:18, 15:20, 7:23)

Start: Kępka 22, Grzesiak 10, Ziółko 10, Nojszewski 6, Ziółkowski 3, Cherepanov 0, Kirwiel 0, Świtacz 0, Turewicz 0, Wachowicz 0.

GKS: Koperski 18, Ziaja 16, Kędel 13, Mąkowski 12, Nowakowski 8, Kamiński 5, Chodukiewicz 2, Krajewski 2, Jakacki 0, Wspaniały 0.