Wypowiedzi po meczu Odra Brzeg - Lotos Gdynia

Koszykarkom Odry Brzeg nie udało się sprawić kolejnej ligowej sensacji. Podopieczne Jarosława Zyskowskiego we wtorek przegrały na własnym parkiecie z Lotosem Gdańsk 54:63. - Zawiodła polska część składu - mówił po meczu trener brzeżanek.

Grzegorz Grajdura

Jacek Winnicki (trener Lotosu): - Chciałbym podziękować moim zawodniczkom za dzisiejszą grę, za ich wkład w spotkanie. Zagraliśmy bardzo dobry mecz w obronie. Wiedzieliśmy, że podopieczne trenera Zyskowskiego bardzo dobrze radzą sobie pod tablicami. Są jeszcze pewne elementy nad którymi musimy popracować, jak choćby unikanie strat, bo dzisiaj mieliśmy ich aż 25. Nasza gra nie jest jeszcze płynna, niemniej jednak jestem zadowolony z wyniku. Pokazaliśmy charakter.

Jarosław Zyskowski (trener Odry): - To nie był ten zespół, który wygrał ostatnie mecze. Zawiodła polska część składu, nie wygramy meczu grając kilkoma zawodniczkami. Dobrze zagrała Ola Teklińska, która stanęła na wysokości zadania. W drugiej kwarcie meczu przyjezdne zdominowały spotkanie, a wypracowaną przewagę skutecznie kontrolowały w drugiej połowie meczu.

Olivia Tomiałowicz (Lotos): - Zagrałyśmy bardzo dobry mecz, szczególnie w obronie. Popełniamy jeszcze głupie błędy w ataku, popełniłyśmy dzisiaj zdecydowanie za dużo strat. Brakuje jeszcze nam tej płynności w grze, jednak dobrze gramy zespołowo.

Aleksandra Teklińska (Odra): - Gratuluję koszykarkom z Gdyni zwycięstwa. Zagrały bardzo dobrze w obronie, skutecznie nas podwajały. Zmęczenie dało nam się we znaki, najlepiej było to widać przy rzutach za trzy. Z pewnością przyda nam się teraz odpoczynek, dlatego liczę, że z czasem i nasza gra się jeszcze polepszy.