Trochę lepszy trening - relacja z meczu MUKS Poznań - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Niespodzianki nie było, bo być nie mogło. Świetny i wyrównany zespół z Gorzowa rozjechał MUKS różnicą niemal 40 punktów. Gospodyniom nie pomogły nawet dwie nowe zawodniczki zagraniczne, które muszą jeszcze wiele trenować, aby zgrać się z resztą zespołu.

Walka w tym spotkaniu skończyła się w szóstej minucie przy stanie 9:9, wcześniej poznaniankom udało się nawet dwa razy prowadzić (7:6 i 9:8). Potem było już tylko gorzej - do końca tej części przyjezdne zdobyły 12, a gospodynie 3 punkty. I było po meczu. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego były lepsze w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła pozwalając MUKS-owi jedynie na sporadyczne udane akcje, w ataku robiły co chciały.

Do przerwy było już 24:48, a po pięciu minutach trzeciej odsłony 30:62. Taka ogromna przewaga najwyraźniej zdekoncentrowała akademiczki, bo w kolejnych minutach dały sobie rzucić osiem punktów z rzędu. Szybka reprymenda Maciejewskiego sprawiła, że sytuacja wróciła do normy.

- Był to dla nas taki trochę lepszy trening - przyznał po meczu Maciejewski. - Nie ma o czym mówić. Wiele chaosu, niezorganizowania, brak zgrania. Wiele pracy przed nami - oceniła Iwona Jabłońska. W jej zespole zadebiutowały dwie zawodniczki zagraniczne - Amerykanka Denis Wilson zagrała nieźle, zdobyła 8 punktów i miała 3 asysty. Środkowa Esmary Vargas-Sanchez po przylocie do Polski tylko raz miała okazję trenować z drużyną i widać było całkowity brak zgrania.

MUKS Poznań - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 48:86 (12:21, 12:27, 17:20, 7:18)

MUKS: Denis Wilson 13, Jennifer Rushing 12, Aleksandra Semmler 9, Paulina Antczak 5, Esmery Sanchez-Vargas 2 oraz Dorota Mistygacz 3, Magdalena Ziętara 2, Magdalena Idziorek 2, Marta Mistygacz 0, Barbara Skowronek 0, Ramona Casimiro 0, Monika Banasik 0.

KSSSE: Ludmiła Sapowa 17, Izabela Piekarska 13, Agnieszka Kaczmarczyk 8, Samantha Richards 7, Justyna Żurowska 2 oraz Sydney Spencer 16, Jela Vidacic 7, Julia Durejka 7, Katarzyna Dźwigalska 6, Agata Chaliburda 3.