Mistrzowie NBA rozbici 38 punktami. Wizards się przełamali

Stephen Curry jest kontuzjowany, a przed Golden State Warriors trudny czas - mistrzowie NBA przekonali się o tym dosadnie we wtorkowy wieczór w Nowym Jorku.

Patryk Pankowiak
Koszykarze podczas meczu New York Knicks - Golden State Warriors PAP/EPA / Peter Foley / Na zdjęciu: Koszykarze podczas meczu New York Knicks - Golden State Warriors.
Warriors nie byli w stanie nawiązać walki z rozpędzonymi New York Knicks. Gospodarze we wtorek rozbili aktualnych mistrzów NBA aż 132:94, notując przy tym już ósme z rzędu, a w sumie osiemnaste zwycięstwo w tym sezonie.

Trener Tom Thibodeau miał, na kogo liczyć. Rezerwowy Immanuel Quickley w 23 minuty rzucił 22 punkty, a Jalen Brunson zaaplikował rywalom 21 "oczek". Knicks trafili przede wszystkim aż 17 na 40 oddanych rzutów za trzy.

- Nikt z nas w ogóle nie mówił o tej serii. Oczywiście, staramy się ją podtrzymać i odnosić następne zwycięstwa, ale chodzi bardziej o to, żeby być jak najlepszym zespołem i skupiać się danym meczu - tłumaczył w rozmowie z mediami Brunson, lider Knicks.

Dla Warriors to już siedemnasta w ogóle, a piętnasta wyjazdowa porażka w sezonie. Stephen Curry jest kontuzjowany, więc więcej minut otrzymują inni zawodnicy - między innymi Jordan Poole, który wychodzi w wyjściowej piątce mistrzów. 23-latek tym razem wywalczył 26 punktów, ale to nie wystarczyło.

Kapitalny Lauri Markkanen trafił we wtorek rekordowe w karierze dziewięć rzutów za trzy, a jego Utah Jazz rozbili Detroit Pistons na ich parkiecie 126:111. Fiński zawodnik zapisał przy swoim nazwisku 38 punktów.

- Lauri był dziś niesamowity. Robił wielkie rzeczy i poprowadził nas do zwycięstwa - komplementował go trener Jazzmanów, Will Hardy. To 18. sukces ekipy z Salt Lake City w tym sezonie.

Fatalne pasmo dziesięciu porażek z rzędu przełamali we wtorek Washington Wizards. Goście ze stolicy Stanów Zjednoczonych roztrwonili najpierw 17 punktów zaliczki z trzeciej kwarty, aby następnie wrócić ze stanu 88:98 i wygrać mecz 113:110.

Phoenix Suns, którzy musieli radzić sobie bez Devina Bookera, się nie popisali. Trzeba jednak przyznać, że fantastyczny w czwartej, decydującej odsłonie był Bradley Beal. Gwiazdor "Czarodziei" do przerwy rzucił tylko dwa "oczka", a następnie dorzucił 25, trafiając także dwa kluczowe rzuty wolne na 14 sekund przed końcem. Kyle Kuzma miał ponadto 27 "oczek". Chory był natomiast Kristaps Porzingis, Łotysz nie wziął udziału we wtorkowym spotkaniu.

Denver Nuggets rozpoczęli mecz od wygrania pierwszej kwarty 35:14, a następnie skutecznie bronili swojej przewagi, nie pozwalając Memphis Grizzlies na zbyt wiele. Genialnie dysponowany był znów Nikola Jokić, autor triple-double (13 punktów, 13 zbiórek, 13 asyst). Dla Grizzlies 35 "oczek" wywalczył Ja Morant.