Clippers dokonali cudu. Odrobili 14 punktów straty na samym finiszu

Właśnie za takie zwroty akcji można kochać ligę NBA. Gdy wydawało się, że jest już po wszystkim, Los Angeles Clippers dokonali w poniedziałek cudu. I dokonali go zawodnicy rezerwowi.

Patryk Pankowiak
Moses Brown Getty Images / Nic Antaya / Moses Brown
Drużyna z Kalifornii odrobiła 14 punktów straty do Detroit Pistons w ostatnie trzy i pół minuty czwartej kwarty. To był niesamowity pościg. Clippers od stanu 112:126, doprowadzili do wyniku 128:128 i dogrywki.

Terance Mann wyrównał celnym rzutem z półdystansu na pięć sekund przed końcem regulaminowego czasu gry, a skrzydłowy Pistons, Bojan Bogdanović przestrzelił za trzy równo z syreną, która jak się okazało, kończyła nie cały mecz, a czwartą kwartę.

Clippers, którzy musieli radzić sobie w Detroit bez Kawhiego Leonarda na parkiecie, zdominowali dodatkowe pięć minut. Wygrali dogrywkę aż 14:3, a cały mecz 142:131.

Paul George zdobył 32 punkty i zanotował 11 asyst. Zryw Clippers w końcówce czwartej kwarty poprowadzili jednak rezerwowi - Luke Kennard, Terance Mann, Amir Coffey, Nicolas Batum i Moses Brown.

- Trzeba docenić tych facetów - mówił w rozmowie z mediami trener Tyronn Lue. - Wyszli na parkiet, pokazali pasję i zaangażowanie. Amir i Moses nie grali wcześniej w tym meczu, więc to, co zrobili, jest jeszcze bardziej niesamowite - dodawał Lue.

Clippers triumfowali w niesamowitych okolicznościach, pokonali Pistons już raz drugi w sezonie, a w sumie odnieśli 20. sukces w kampanii 2022/2023. Dla ekipy z Detroit była to natomiast 28. porażka. Gospodarzom na nic zdał się fakt, że aż ośmiu ich zawodników przekroczyło barierę dziesięciu zdobytych punktów.

Nets są w świetnej formie, notują właśnie najdłuższą serię zwycięstw od momentu przenosin na Brooklyn. Drużyna z Nowego Jorku pokonała w poniedziałek Cleveland Cavaliers 125:117, odnosząc już dziewiąty triumf z rzędu.

Kyrie Irving i Kevin Durant rzucili po 32 punkty. TJ Warren dodał do dorobku Nets 23 "oczka". Cavaliers, którzy opuszczali parkiet na tarczy po raz trzynasty w sezonie, na nic zdał się nawet świetny Darius Garland. 22-latek wywalczył 46 punktów i rozdał osiem kluczowych podań, trafiając 14 na 20 oddanych rzutów z pola i 13 na 15 wolnych.

To nie był dzień Chicago Bulls. Drużynę z Wietrznego Miasta zatrzymali w poniedziałek Houston Rockets. Teksańczycy, wygrywając w Chicago 133:118, przerwali ich serię trzech zwycięstw. Kevin Porter Jr. zaaplikował rywalom 36 punktów, miał też siedem zbiórek i dziewięć asyst.

Wyniki:

Cleveland Cavaliers - Brooklyn Nets 117:125 (22:34, 27:31, 30:26, 38:34)
(Gerland 46, Mitchell 15, Mobley 12 - Irving 32, Durant 32, Warren 23)

Detroit Pistons - Los Angeles Clippers 131:142 po dogrywce (36:31, 25:35, 39:30, 28:32, 3:14)
(Bogdanović 23, Stewart 21, Hayes 18 - George 32, Kennard 18, Powell 16, Wall 16, Morris 16)

Miami Heat - Minnesota Timberwolves 113:110 (33:31, 26:25, 34:30, 20:24)
(Strus 19, Lowry 18, Robinson 15 - Edwards 29, Reid 21, McDaniels 16)

Chicago Bulls - Houston Rockets 118:133 (26:36, 39:28, 24:35, 29:34)
(DeRozan 31, LaVine 22, White 14 - Porter Jr. 36, Sengun 25, Green 24)

New Orleans Pelicans - Indiana Pacers 113:93 (24:18, 33:20, 33:24, 23:31)