Lillard trafił szalony rzut z połowy boiska. Reakcja Luki jest hitem

Damian Lillard robił w niedzielę to, co potrafi najlepiej - trafiał niesamowite rzuty. Po jednym z nich Luka Doncić aż nie dowierzał, jego reakcja jest hitem.

Patryk Pankowiak
Damian Lillard oddaje rzut YouTube / NBA TNT / Na zdjęciu: Damian Lillard oddaje rzut
Kamery uchwyciły, jak Słoweniec uśmiecha się i kiwa głową. Luka Doncić zareagował tak na niesamowity rzut, który pod koniec trzeciej kwarty wykonał Damian Lillard. Gwiazdor Portland Trail Blazers trafił wtedy z połowy boiska.

32-latek w cały Meczu Gwiazd rozgrywanym w Utah w Salt Lake City wywalczył 26 punktów, trafiając w sumie 9 na 21 oddanych prób z pola, w tym 8 na 20 za trzy. Drużyna Giannisa Antetokounmpo, której częścią był Lillard, pokonała Zespół LeBrona Jamesa184:175.

Lillard to przypieczętował. "Dame" trafił rzut za trzy, ustalając wynik spotkania. Potwierdził, że jest jednym z najlepszych w tym elemencie na świecie. Gracz Blazers dzień wcześniej podczas Weekendu Gwiazd wygrał konkurs rzutów zza łuku, pokonując w finale Buddy'ego Hielda i Tyrese'a Haliburtona.

Drużyna Giannisa prowadziła po trzech kwartach 158:141. Zgodnie z regulaminem, do wyniku zespołu prowadzącego, było trzeba doliczyć 24 punkty i wygrywał ten, kto jako pierwszy zdobędzie sumę tych punktów - w tym przypadku 182. Ekipa Jamesa nie zdołała odrobić strat.

Absolwent uczelni Weber State w 46 meczach w tym sezonie zdobywał dotychczas średnio 31,4 punktu, 4,3 zbiórki i 7,3 asysty, trafiając 37-proc. rzutów za trzy.