Damian Lillard udowadnia, dlaczego uznawany jest za jednego z najlepszych koszykarzy na świecie. 32-latek ustanowił właśnie nowy rekord klubu oraz kariery, rzucając aż 71 punktów!

Patryk Pankowiak
Damian Lillard Getty Images / Alika Jenner / Na zdjęciu: Damian Lillard
Dodatkowy odpoczynek, który dostał po Weekendzie Gwiazd Damian Lillard, na pewno się przydał. Gwiazdor ligi NBA w niedzielę wrócił do składu Portland Trail Blazers i napisał historię.

Lillard w meczu przeciwko Houston Rockets zdobył aż 71 punktów. Dał prawdziwy popis. Był nie do zatrzymania. Pobił własny rekord kariery oraz klubu, wynoszący 61 oczek.

32-latek w 39 minut, które spędził na parkiecie, trafił 22 na 38 oddanych rzutów z pola, w tym 13 na 22 za trzy oraz wszystkie 14 rzutów wolnych. Miał też sześć zbiórek i sześć asyst. To był epicki występ.

Lillard poprowadził Blazers do zwycięstwa, jego drużyna triumfowała 131:114 i odnosząc 29. zwycięstwo w kampanii 2022/2023, przerwała w niedzielę pasmo dwóch porażek.

Absolwent uczelni Weber State został ósmym zawodnikiem w historii NBA, który dobił do bariery siedemdziesięciu zdobytych punktów. Nikomu powyżej 30. roku życia ta sztuka wcześniej się nie udała.

Gwiazdor Blazers wyrównał także rekord sezonu, należący do Donovana Mitchella z Cleveland Cavaliers. "Spida" 2 stycznia również rzucił 71 oczek.

Jak wyliczyło ESPN, Lillard po raz piąty w karierze zdobył w meczu więcej, niż 60 punktów. Więcej takich popisów w ofensywie dali tylko Wilt Chamberlain (32)i Kobe Bryant (6).