Beniaminek zbudował twierdzę! Corey Sanders dał show

Siódmy kolejny mecz we własnej hali wygrał beniaminek Energa Basket Ligi! Dzięki kapitalnemu finiszowi Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Trefl Sopot, a królem ostatnich minut był Corey Sanders, dający fanom spektakl.

Krzysztof Kaczmarczyk
Corey Sanders Twitter / oficjalny profil Energa Basket Ligi / Corey Sanders
Długo ten mecz nie układał się po myśli lidera Sokoła. Gdy pod koniec drugiej kwarty trafił swój pierwszy rzut z gry, aż uniósł ręce i spojrzał do góry...

Gdy jednak spotkanie zaczęło wchodzić w decydujące momenty, Corey Sanders pokazał, jak wielkim jest liderem beniaminka Energa Basket Ligi.

Na finiszu spotkania bawił się z defensywą Trefla, a po jego akcjach fani wręcz szaleli. Finalnie zakończył pojedynek z 16 punktami, 15 asystami i pięcioma zbiórkami.

Poprowadził Sokoła do wygranej numer 9. w sezonie. Takiej, która pieczętuje utrzymanie w elicie. Triumfu nie byłoby jednak, gdyby nie 26 punktów (m.in. 5/6 zza łuku) Jamesa Eadsa, dla którego był to najlepszy występ w drużynie z Łańcutu.

Trefl na terenie beniaminka pojawił się bez Garretta Nevelsa i Jean Salumu. To bez dwóch wielkie osłabienie sopocian. Trener Żan Tabak miał za to do dyspozycji Strahinję Jovanovicia. Debiut? 11 punktów, siedem zbiórek i siedem asyst.

Sopocianie mimo braków mieli mecz na wyciągnięcie ręki - w trzeciej kwarcie prowadzili rekordowo 57:48. Co więcej. Mieli więcej punktów z szybkiego ataku i drugiej szansy. Dostali też "oczek" z ławki.

To wszystko jednak nie uchronił ekipy z Trójmiasta przed ósmą porażką w sezonie. Trefl pozostaje jednak w walce o czwórkę po rundzie zasadniczej. Realnie jest szansa nawet na drugą pozycję.

Sokół wygrał siódmy kolejny mecz we własnej hali. Po raz ostatni przegrał w niej 8 listopada 2022 roku z Tauron GTK Gliwice (68:73).

Rawlplug Sokół Łańcut - Trefl Sopot 81:74 (18:16, 20:17, 14:27, 29:14)

Sokół: James Eads 26, Corey Sanders 16 (15 as), Michał Kołodziej 13, Adam Kemp 9 (11 zb), Mateusz Szczypiński 5, Raynere Thornton 4, Marcin Nowakowski 3, Mateusz Bręk 2, Przemysław Wrona 2, Filip Struski 1.

Trefl: Jarosław Zyskowski 19, Ivica Radić 12, Strahinja Jovanović 11, Rolands Freimanis 11, Wesley Gordon 10, Michał Kolenda 5, Darious Moten 3, Andrzej Pluta 3, Błażej Kulikowski 0.