Coraz ciekawiej na dole tabeli. Twarde Pierniki cały czas biją się o pozostanie w lidze

Trzecia wygrana w czwartym meczu. Arriva Twarde Pierniki cały czas pozostają w grze o utrzymanie w Energa Basket Lidze. Tym razem torunianie nie dali szans MKS-owi Dąbrowa Górnicza, pokonując ekipę Jacka Winnickiego aż 106:77.

Dawid Siemieniecki
Twarde Pierniki Toruń WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Twarde Pierniki Toruń
Absolutnie nic do powiedzenia nie miała ekipa MKS-u Dąbrowa Górnicza w Toruniu. Za potwierdzenie tego stwierdzenia niech najlepiej posłuży fakt, że już w pierwszej kwarcie Arriva Twarde Pierniki miały na swoim koncie 30 punktów, dokładnie tyle samo dokładając w trakcie drugich dziesięciu minut!

Po pierwszej połowie na tablicy było 60:35, a na parkiecie podopieczni Cedrica Heitza robili co chcieli. Swoje wszystkie punkty w tym meczu jeszcze przed zmianą stron zdobył Sterling Gibbs. Amerykański strzelec trafiał trójki raz za razem! Żaden z rywali nie był w stanie go zastopować.

Wyraźnie było widać przewagę torunian pod koszem. Dallas Walton, Aaron Cel, Joey Brunk oraz Stefan Kenić kontra Jarosław Mokros i Maciej Kucharek - to nie mogło skończyć się inaczej, jak tylko dominacją gospodarzy. W drużynie MKS-u aż nadto widać brak środkowych, co wykorzystuje każdy kolejny rywal dąbrowian. Była to już bowiem piąta z rzędu porażka podopiecznych Jacka Winnickiego, którzy mają dziewięć wygranych.

MKS nie może być jeszcze jednak w pełni pewny swego, bo choć jakiś czas temu nierealnym wydawało się to, że szeregi Energa Basket Ligi mógłby opuścić zespół z ośmioma wygranymi, to niewykluczone, że w tym sezonie nawet dziewięć zwycięstw może nie wystarczyć do pozostania w ekstraklasie.

O tym, co działo się w Arenie Toruń po przerwie, nie ma w zasadzie co wspominać, bo bezpieczna przewaga miejscowych nie podlegała żadnej dyskusji. Przepaść widać w punktach graczy rezerwowych. Ławka Arriva Twardych Pierników zdobyła w tym spotkaniu 51 "oczek", podczas gdy rezerwowi MKS-u uzbierali zaledwie 11...

Arriva Twarde Pierniki Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 106:77 (30:16, 30:19, 21:23, 25:19)

Twarde Pierniki: Sterling Gibbs 21, Tayler Persons 20 (11 as.), Stefan Kenić 19, Dallas Walton 18, Aaron Cel 8, Kacper Gordon 8, Paweł Sowiński 4, Wojciech Tomaszewski 4, Joey Brunk 2, Bartosz Diduszko 2, Mateusz Kruszkowski 0, Wit Szymański 0.

MKS: Trevon Bluiett 23, Gerry Blakes 21, Joe Chealey 10, Jarosław Mokros 8, Marcin Piechowicz 5, Maciej Kucharek 4, Kacper Radwański 3, Wiktor Rajewicz 2, Kacper Margiciok 0, Krystian Zawadzki 0.