Hawks pokonali Celtics! Już tylko 2-1 dla wicemistrzów NBA

Trae Young się przebudził, a jego Atlanta Hawks pokonali w piątek Boston Celtics 130:122 i w serii do czterech zwycięstw, jest już tylko 2-1.

Patryk Pankowiak
Trae Young Getty Images / Kevin C. Cox / Na zdjęciu: Trae Young
To jeszcze może być ciekawa seria! Zadbał o to Trae Young, który 15 ze swoich 32 punktów rzucił w czwartej, decydującej kwarcie.

Atlanta Hawks pokonali w piątek Boston Celtics na własnym parkiecie 130:122 i po dwóch porażkach na wyjeździe, zaczęli odrabiać straty.

Wicemistrzom NBA na nic zdało się 29 punktów i 10 zbiórek Jaysona Tatuma. Marcus Smart miał 24 oczka, ale tylko 15 punktów rzucił Jaylen Brown.

Euforia w Madison Square Garden. New York Knicks zdominowali Cleveland Cavaliers, wygrywając aż 99:79 i w serii do czterech zwycięstw, prowadzą 2-1.

Gospodarzy do sukcesu poprowadził Jalen Brunson, autor 21 punktów i sześciu zbiórek. Lider Knicks trafił 10 na 18 oddanych prób z pola. RJ Barrett dorzucił 19 oczek.

- To było coś, czego od nas oczekiwałem. Bardzo, bardzo dużo energii, która nas napędzała - tłumaczył w rozmowie z mediami skrzydłowy Knicks, Julius Randle.

To zdecydowanie nie był dzień drużyny z Ohio. Donovan Mitchell robił, co mógł, wywalczył 22 punkty, ale cały zespół Cavaliers umieścił w koszu zaledwie 7 na 33 oddane rzuty za trzy i popełnił aż 20 strat. Kluczowa okazała się druga kwarta, wygrana przez Knicks 28:15.

Nikola Jokić skompletował triple-double (20 punktów, 11 zbiórek, 12 asyst), a Denver Nuggets pokonali ekipę Minnesota Timberwolves 120:111 i są o krok od awansu do drugiej rundy fazy play-off. Jest 3-0 w serii.