Gracz Realu przeprosił. Odpowiedział mu lider Partizana. Jasny przekaz

Koszykarskim środowiskiem wstrząsnęły czwartkowe wydarzenia w Madrycie. Doszło tam do potężnej awantury z udziałem koszykarzu obu drużyn. Głos zabrał już Sergio Llull. Odpowiedział mu Kevin Punter.

Patryk Pankowiak
Kevin Punter PAP/EPA / Juan Carlos Hidalgo / Na zdjęciu: Kevin Punter
To właśnie ich spięcie na niespełna dwie minuty przed końcem meczu było punktem zapalnym całych wydarzeń. Hiszpan ostro sfaulował Amerykanina, a ten momentalnie odwrócił się w jego kierunku.

Gracze obu drużyn skoczyli sobie do gardeł. Podkoszowy Realu, Guerschon Yabusele chwycił Dante Exuma i w zapaśniczym stylu powalił go na parkiet. Doszło także do innych poważnych incydentów.

Sędziowie byli zmuszeni przerwać mecz Euroligi i zaliczyć wynik końcowy - 95:80 dla Partizana Belgrad.

Sergio Llull, dwukrotny mistrz Euroligi i siedmiokrotny mistrz ligi hiszpańskiej, wydał oświadczenie, w którym przeprosił za swoje zachowanie. Teraz za pośrednictwem mediów społecznościowych odpowiedział mu również Kevin Punter.

"Emocje są duże, więc całkowicie to rozumiem. Sprowadźmy to wszystko z powrotem do koszykówki, tak jak robiliśmy to wcześniej w tej serii i w innych przypadkach, kiedy graliśmy przeciwko sobie" - napisał na Twitterze Amerykanin, były zawodnik polskiego klubu - Rosy Radom. Przekaz jest jasny - Punter nie chowa urazy.

Serbska drużyna, niespodziewanie, po dwóch meczach w Madrycie prowadzi już 2-0 i jest o krok od wyeliminowania Realu. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 89:87 na korzyść Partizana.

Trzeci mecz serii ma odbyć się w Belgradzie. Czekamy jeszcze na oficjalne stanowisko Euroligi. Sędzia dyscyplinarny ma 24 godziny na podjęcie ostatecznych decyzji.

Zrobili to! Anwil Włocławek wygrał FIBA Europe Cup!
Zareagował nawet Andrzej Duda. "Dziękujemy!"