W takich okolicznościach poznaliśmy spadkowicza. Niewiarygodny rzut w PLK!

To był rzut, który jednych rzucił na kolana, a drugich wprawił w euforię. Gerry Blakes trafieniem niemal z połowy sprawił, że - między innymi dlatego - poznaliśmy spadkowicza z Energa Basket Ligi.

Krzysztof Kaczmarczyk
Szalony rzut Gerry'ego Blakesa Twitter / oficjalny profil Energa Basket Ligi / Szalony rzut Gerry'ego Blakesa
Niewiarygodny koniec meczu w Dąbrowie Górniczej, a zarazem ostatnie sekundy Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz w Energa Basket Lidze. Gerry Blakes załamał gości.

Astoria chcąc utrzymać się wśród najlepszych, musiała wygrać na wyjeździe z MKS-em i liczyć na triumf Tauron GTK Gliwice w Toruniu z Arriva Twardymi Piernikami.

I Astoria robiła wszystko, żeby wywieźć bezcenny triumf z Dąbrowy Górniczej. W hali Centrum prowadziła przez niemal 34 minuty spotkania, ale...

Gospodarze cały czas byli w kontakcie, aż w końcu doprowadzili do remisu 89:89. Wtedy bydgoszczanie mieli akcję - być może na zwycięstwo - zza łuku chybił jednak Mike Smith.

Gdy wydawało się, że wszystko zakończy się w dogrywce, w szaloną akcję ruszył Blakes. Przebiegł pół boiska, rozpoczął długi dwutakt i oddał rzut rozpaczy. Piłka odbiła się od tablicy i wpadła do kosza. W obozie Astorii rozpacz, na hali i w obozie gospodarzy szał radości! Taki skrajny emocjonalnie dla obu stron był to koniec sezonu w dąbrowskiej hali Centrum...

Dodajmy, że w momencie, w którym bohater MKS-u trafił, w Toruniu mecz nadal trwał i Tauron GTK było na minimalnym prowadzeniu.

Blakes w całym spotkaniu zdobył 30 punktów. Jeden więcej dołożył Trevon Bluiett. Gospodarze wygrali finalnie 92:89.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz opuszcza Energa Basket Ligę po czterech latach. Do elity awansowała w sezonie 2018/2019. W bieżącym sezonie wygrała osiem z 30 meczów.

Znamy pary fazy play-off w Energa Basket Lidze!