To był bolesny cios dla mistrzów. Ten rzut rozpalił kibiców w Los Angeles

Wszystko wychodziło w piątek koszykarzom Los Angeles Lakers. Nawet rzuty z połowy boiska. Taką skuteczną próbę oddał właśnie Austin Reaves. To trzeba zobaczyć.

Patryk Pankowiak
Reaves trafiający z połowy boiska YouTube / ESPN / Na zdjęciu: Reaves trafiający z połowy boiska.
Golden State Warriors mieli wtedy siedem punktów straty i jak się wydawało, ostatnie posiadanie piłki w pierwszej połowie. Trener Steve Kerr wprowadził na parkiet swoich najbardziej ofensywnych zawodników.

Goście mieli poczekać, aż zegar odliczający czas zbliży się do zera i spróbować zdobyć punkty tak, aby nie dać już szansy Los Angeles Lakers.

Klay Thompson zamiast tego oddał rzut na osiem sekund przed końcem pierwszej połowy, który nawet nie doleciał do kosza. Piłkę zebrał Donte DiVincenzo, ale został zablokowany przez Anthony'ego Davisa.

Gracz Jeziorowców, Austin Reaves przejął posiadanie i oddał szalony rzut z ponad połowy boiska. Piłka wpadła do kosza, a kibice w hali Crypto.com Arena oszaleli z radości.

To był spektakularny rzut i bolesny cios dla Warriors. Lakers ostatecznie prowadzili do przerwy 56:46, a ostatecznie triumfowali 122:101 i zamknęli serię, wygrywając 4-2.

Piątkowy, szósty mecz serii pomiędzy Warriors a Lakers oglądały na żywo takie znane postacie, jak Leonardo DiCaprio, Michael B. Jordan, Kim Kardashian czy Lewis Hamilton.

Lakers zmierzą się teraz z Denver Nuggets, którzy pokonali Phoenix Suns 4-2. Stawką tej rywalizacji będzie awans do Finałów NBA.

Triumfator FIBA Europe Cup krok od odpadnięcia z walki o medale. King odzyskał przewagę parkietu

Czy sytuacja z końcówki pierwszej połowy miała duży wpływ na dalszy przebieg meczu?