King Szczecin znów to zrobił! Wydarł zwycięstwo i jest o krok od finału PLK

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marcin Bielecki / King Szczecin - BM Stal Ostrów Wielkopolski
PAP / Marcin Bielecki / King Szczecin - BM Stal Ostrów Wielkopolski

Ten sezon już teraz jest historyczny dla Kinga, ale drużyna ze Szczecina nie zamierza się zatrzymywać - prowadzi już 2-0 w półfinale mistrzostw Polski! Gospodarze wygrali w poniedziałek 79:74.

King znów to zrobił - podniósł się, odrobił spore straty, które w trakcie meczu miał do BM Stali i wydarł zwycięstwo w czwartej kwarcie. Bardzo podobny scenarusz miał także pierwszy mecz serii w Szczecinie.

Gospodarze tym razem tracili do rywali 14 punktów po pierwszych dziesięciu minutach (12:26), a na finiszu trzeciej odsłony Stalówka prowadziła w hali Netto Arena 57:49. To wszystko nie wystarczyło na ambitnych koszykarzy Arkadiusza Miłoszewskiego.

Końcówka była pasjonująca. Jakub Garbacz, któremu nie szło przez cały wieczór, trafił za trzy z faulem, wykorzystał rzut wolny i doprowadził do wyniku 71:70 dla szczecinian na niewiele ponad minutę przed końcem.

King odpowiedział w wielkim stylu. Zrobił to Andrzej Mazurczak, trafiając z półdystansu. Michał Michalak miał jeszcze rzut na remis 37 sekund przed końcową syreną, ale spudłował, a King przeprowadził kontrę, którą efektownym wsadem wykończył Alex Hamilton.

Gospodarze po niesamowitym meczu, w którym przegrywali przez dokładnie 28 minut, triumfowali ostatecznie 79:74 i są o krok od finału PLK.

Mazurczak wzniósł się na wyżyny i choć być może nie oddają tego statystyki, był jednym z najlepszym koszykarzy na boisku - zdobył 10 punktów, miał cztery asysty oraz cztery przechwyty.

Kapitalnie w poniedziałek wypadł ponadto Tony Meier, autor 20 oczek i ośmiu zbiórek. Kluczowe piłki zbierał Zac Cuthbertson, który skompletował double-double (13 punktów, 10 zbiórek, cztery asysty), a Bryce Brown 12 ze swoich 15 punktów rzucił w drugiej kwarcie, trafiając wtedy cztery rzuty za trzy. King wygrał tę odsłonę 30:17 i wrócił do meczu.

Stal robiła, co w jej mocy, ale znów brakowało jej skuteczności. Ostrowianie wykorzystali tylko 5 na 22 oddane próby zza łuku - Garbacz miał w tym elemencie zaledwie 2 na 10. Co istotne, jeszcze w trzeciej kwarcie z powodu popełnienia pięciu fauli wyeliminowani z gry zostali Markus Loncar oraz Ojars Silins.

Aigars Skele zapisał przy swoim nazwisku 19 punktów, dziewięć asyst i pięć przechwytów, ale nawet taki występ Łotysza nie zapewnił Stali zwycięstwa. Jedynym graczem gości, który oprócz niego przekroczył w poniedziałek barierę dziesięciu zdobytych oczek, był Nemanja Djurisić (12).

- Sytuacja się nie zmieniła. Nadal musimy wygrać dwa mecze w Ostrowie i jeden w Szczecinie. Nie mamy już po prostu marginesu błędu - mówił na antenie Polsatu Sport zawodnik Stali, Michał Michalak.

Trzeci mecz serii, tym razem w Ostrowie Wielkopolskim, odbędzie się w piątek, 26 maja o godz. 20:00.