Cenne akcje Balcerowskiego, pierwsze zwycięstwo jego Boston Celtics

Były dwie porażki na otwarcie Ligi Letniej, ale teraz Boston Celtics wypadli o wiele lepiej. Dużo dobrego w drugiej połowie spotkania dla swojego zespołu zrobił Aleksander Balcerowski.

Patryk Pankowiak
Aleksander Balcerowski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Aleksander Balcerowski
Jest przełamanie. Boston Celtics pokonali w środę legitymujących się przed tym meczem bilansem 2-0 Los Angeles Lakers 95:90 i po dwóch porażkach z rzędu odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywanej w Las Vegas Lidze Letniej.

Bostończycy wygrali trzecią kwartę aż 30:17, co okazało się decydujące. Celtics odrobili w ten sposób spore straty z pierwszej połowy i objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końcowej syreny.

Kluczowe rzeczy dla ekipy z Massachusetts robił Aleksander Balcerowski. Polak zanotował bardzo ważną dobitkę na finiszu trzeciej odsłony. Środkowy zebrał piłkę w ataku i trafiając jeszcze rzut wolny, zdobył trzy punkty, doprowadzając do wyniku 74:70.

Balcerowski chwilę później popisał się też efektownym wsadem. Zszedł z parkietu przy wyniku 80:74, ale pojawił się na nim jeszcze w samej końcówce i zanotował dwie bardzo cenne zbiórki - jedną w obronię, a drugą w ataku.

Utalentowany 22-latek grał w sumie przez 21 minut, a w tym czasie zapisał przy swoim nazwisku pięć oczek, osiem zbiórek, dwie asysty, trzy bloki, stratę i cztery faule.

Celtics do triumfu poprowadził wybrany z 38. numerem w tegorocznym drafcie Jordan Walsh. 19-latek zdobył 25 punktów i zanotował osiem zbiórek, trafiając 10 na 20 rzutów z pola.