Defensywa na piątkę. Sprawdziły się słowa Jarosława Zyskowskiego

Polscy koszykarze po raz drugi pokonali w Belgradzie Macedonię. Tym razem Biało-Czerwoni wygrali aż 84:52. Przypomnijmy, że nasza kadra przygotowuje się do prekwalifikacji do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Michał Sokołowski Materiały prasowe / Wojciech Figurski / Michał Sokołowski
W sobotę podopieczni Igor Milicicia ograli Macedończyków 97:81. Wygrana cieszyła, postawa w defensywie mniej.

- Myślę, że w jutrzejszym meczu sparingowym już nie pozwolimy im przekroczyć bariery 80 punktów - zapowiadał Jarosław Zyskowski. Prorok?

Więcej o sobotnim meczu przeczytasz tutaj -->> Polacy wygrywają, Milicić zadowolony. "Idziemy do przodu"

W niedzielę rywale ledwo zdołali przekroczyć granicę przyzwoitości, czyli zdobyć 50 punktów. Emocje? Zakończyły się z początkiem drugiej kwarty.

Tą część Biało-Czerwoni wygrali aż 30:9. Znakomicie przed przerwą spisywali się Michał Michalak i Michał Sokołowski, którzy mieli na swoim koncie już dwucyfrowe zdobycze punktowe. Finalnie ten pierwszy z 14 "oczkami" na koncie okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem naszej kadry.

Polacy jeszcze w niedzielę ruszą do Stambułu, gdzie we wtorek i środę w ostatnich meczach kontrolnych zmierzą się z Turkami.

Reprezentacja Polski jest w trakcie przygotowań do turnieju prekwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Ten rozpocznie się już w najbliższą niedzielę 13 sierpnia w Gliwicach.

Polska - Macedonia 84:52 (19:17, 30:9, 17:14, 18:12)

Punkty dla Polski: Michał Michalak 14, Jakub Nizioł 12, Michał Sokołowski 10, Aleksander Balcerowski 7, Igor Milicić 7, Przemysław Żołnierewicz 7, Geoffrey Groselle 6, Szymon Wójcik 6, Jarosław Zyskowski 6, Jakub Garbacz 3, Mateusz Ponitka 3, Andrzej Pluta 3, Mateusz Szlachetka 0, Mikołaj Witliński 0.

Krzysztof Kaczmarczyk, WP SportoweFakty

Zobacz także: Miał być Białorusin, będzie Litwin. Ujawniamy transfer wicemistrza Polski! Rekordowy kontrakt dla gwiazdy NBA. Zarobi fortunę! ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: była gwiazda tenisa pokazała się bez makijażu. I jak?