Zagrał jeden na jednego. Tym rzutem dał im Superpuchar

King Szczecin w środę pokonał Trefl Sopot 92:90, sięgając po Pekao S.A. Superpuchar Polski. O wszystkim zadecydowała ostatnia akcja i kapitalny rzut. Trzeba go zobaczyć.

Patryk Pankowiak
YouTube / Orlen Basket Liga
Koszykówka wróciła w wielkim stylu. Od razu na początek kampanii 2023/2024 dostaliśmy bardzo dobry, zacięty mecz. Zadecydował ostatni rzut.

King Szczecin w czwartej kwarcie przeważał, ale zwycięstwo prawie wymknęło się mu z rąk. Gracz Trefla SopotBenedek Varadi trafił szalony rzut za trzy na 14 sekund przed końcem, doprowadzając do remisu (90:90). Trener Arkadiusz Miłoszewski poprosił o przerwę.

Mistrzowie Polski mieli ostatnią akcję i ją wykorzystali. - Chcieliśmy wziąć to, co da nam obrona. Czułem się komfortowo. Koledzy dali mi to poczucie komfortu, zrobili miejsce do gry jeden na jednego, a ja to wykorzystałem - mówił później w rozmowie z Marcinem Murasem w Polsacie Sport bohater spotkania, Darryl Woodson.

Amerykanin trafił z półdystansu na 0,9 sekundy przed końcem, dając Kingowi Superpuchar Polski. Środkowy rywali, Andy Van Vliet nie dał rady go zablokować.

- To świetne zwycięstwo. Uważam, że włożyliśmy w ten mecz bardzo dużo zespołowego wysiłku. Ale musimy pamiętać, że to to tylko jeden mecz, a przed nami cały sezon - mówił Woodson, autor dziesięciu punktów i siedmiu asyst.

Co ciekawie, 29-latek trafił do Szczecina sześć dni temu. - Trudno jest być w jakimś miejscu przez zaledwie tydzień i dostosować się do wszystkich panujących tam zasad. Staram się wpasować. Ale nie chcę też się zmieniać - chcę być sobą, czuć się dobrze. King jest świetną organizacją na najwyższym poziomie, ułatwia mi ten cały proces, za co bardzo dziękuję - tłumaczył Woodson.

Broniący tytułu mistrza Polski King swój pierwszy mecz w Orlen Basket Lidze w sezonie 2023/2024 rozegra 24 września - u siebie zmierzy się z Sewertronics Sokołem Łańcut.