Brąz dla gorzowianek (relacja)

W czwartym pojedynku, o trzecie miejsce w FGE, pomiędzy miejscową Dudą, a akademiczkami z Gorzowa, górą były przyjezdne, które tym samym, zdobyły upragniony od dawna brązowy medal.

Pierwsza kwarta pojedynku zapowiadała ponownie wielkie emocje. Obydwa zespoły grały szybko i skutecznie, ani na krok nie ustępując w obronie przeciwnikowi. W tej części gry na koniec ćwiartki, na prowadzenie wyszły leszczynianki, jednym punktem.

Kolejna kwarta to skuteczniejsza i lepsza gra gospodyń, które gorąco do gry dopingowali licznie przybyli kibice. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 41:35 dla Leszna i z nadzieją na końcowy sukces koszykarki, spod znaku znanego koncernu mięsnego, schodziły do szatni.

Po przerwie jednak na parkiecie zaczęły dominować gorzowianki. Niezwykle agresywna obrona w ich wykonaniu, zaczęła przynosić pożądane efekty. Przeciwniczki zaczęły popełniać sporo strat i tracić skuteczność. Po trzeciej ćwiartce akademiczki wyszły już na prowadzenie, by w ostatniej odsłonie wygranej 12 punktami przypieczętować zasłużone zwycięstwo. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 66:79 dla gości.

Po meczu uradowany zespół AZS, wraz z licznie przybyłą ekipą kibiców, rozpoczęli taniec zwycięstwa. Oskalpowano leszczyński "Trapez" z jednej z wiszących na koszu siatek i wręczono brązowe medale wraz z okazałym pucharem.

Po stronie leszczyńskiej w tym momencie lały się łzy smutku. Jednak obiektywnie patrząc, zdobycie przez drużynę PKM Duda PWSZ Leszno, czwartego miejsca w obecnym sezonie Ford Germaz Ekstraklasy należy uznać za niebywały sukces. Drużyna, która przed sezonem nie była w gronie faworytów i niemająca bogatej historii w ekstraklasowych rozgrywkach, stała się ich "czarnym koniem". Ogromna w tym zasługa całego zespołu, trenera lezszczynianek oraz zarządu klubu, który do potentatów finansowych nie należał.

PKM Duda PWSZ Leszno - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 66:79 (19:18, 22:17, 13:20, 12:24)

Punkty:

PKM Duda PWSZ Leszno: Edyta Krysiewicz 20, Daria Mieloszyńska 17, Ryan Coleman 9, Olga Żytomirska 6, Agnieszka Budnik 6, Monika Siwczak 6, Agnieszka Makowska 2, Anna Talarczyk 0.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Denaimou N'Garsanet 16, Agnieszka Szott 14, Carrie Moore 14, Justyna Żurowska 13, Katarzyna Ristic 9, Katarzyna Czubak 5, Małgorzata Babicka 5, Aleksandra Chomać 3, Agnieszka Kaczmarczyk 0.