Aktywny Sochan. Aż cztery przechwyty i efektowny wsad

Trwają przygotowania do sezonu 2023/2024 w lidze NBA, który startuje 24 października. Grali San Antonio Spurs i Jeremy Sochan. Polak był aktywny po obu stronach parkietu.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Steph Chambers / Jeremy Sochan
20-latek rozpoczął poniedziałkowy sparing przeciwko Houston Rockets w wyjściowej piątce na pozycji rozgrywającego. Trener Gregg Popovich dał mu 26 minut.

Jeremy Sochan zdobył w tym czasie 13 punktów i był drugim najlepszym strzelcem swojego zespołu. Trafił 6 na 9 oddanych rzutów z pola, w tym 1 na 2 za trzy oraz dwa wykonywane wolne. Popisał się efektownym wsadem na koniec trzeciej kwarty.

Polak był aktywny po obu stronach parkietu. Zaliczył aż cztery przechwyty. Miał też dwie zbiórki, trzy straty i cztery faule. Co ciekawe, nie zanotował jednak ani jednej asysty.

Spurs prowadzili przez cały mecz, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali (89:99). Rockets odwrócili losy spotkania w czwartej kwarcie, wygrywając tę odsłonę aż 36:13.

Gospodarze z San Antonio w całym meczu wykorzystali tylko 14 na 27 rzutów wolnych. Pauzował wybrany z pierwszym numerem w niedawnym drafcie Francuz Victor Wembanyama. Nie grał również inny podstawowy zawodnik Teksańczyków, Devin Vassell.

Spurs przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024 czekają jeszcze dwa mecze kontrolne - 19 października ponownie z Rockets i 21 października przeciwko Golden State Warriors.