Świetne wieści z Włoch. Chodzi o drużynę, w której są Milicić i Sokołowski

Drużyna GeVi Napoli Basket, którą prowadzi trener reprezentacji Polski Igor Milicić, znów wygrała. Bardzo solidny występ zaliczył Michał Sokołowski.

Patryk Pankowiak
Michał Sokołowski Getty Images / Ciro De Luca/NurPhoto via Getty Images / Na zdjęciu: Michał Sokołowski
Drużyna z Neapolu zalicza kapitalny początek sezonu 2023/2024. Odniosła w niedzielę trzecie zwycięstwo w swoim czwartym dotychczasowym występie.

Gracze GeVi Napoli Basket bardzo zdecydowanie pokonali na własnym parkiecie Happy Casa Brindisi 90:71. Już po trzech kwartach było 72:45 dla ekipy, którą prowadzi Igor Milicić, trener reprezentacji Polski.

Od początku sezonu błyszczy tam nasz skrzydłowy, Michał Sokołowski. Tym razem 30-latek rzucił 12 punktów, do których dodał sześć zbiórek. Spędził na parkiecie 28 minut.

- Zagraliśmy świetny mecz i to nawet pomimo faktu, że popełniliśmy aż 15 strat. Graliśmy twardo w obronie, zmuszaliśmy rywali do wykonywania trudnych rzutów i potrafiliśmy później zebrać piłkę. Naszym celem jest osiągnięcie tego, aby być skoncentrowanym przez pełne 40 minut meczu - mówił trener Milicić, cytowany na oficjalnej stronie klubu.

Napoli Basket z bilansem 3-1 jest aktualnie na bardzo wysokim, czwartym miejscu we włoskiej ekstraklasie, ustępując miejsca tylko niepokonanym dotychczas drużynom z Wenecji, Bolonii i miasta Brescia.

Mają bilans 5:0. Jako jedyna drużyna w lidze!