Fatalne błędy i końcówka WKS Śląska. To już szósta porażka z rzędu!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: Jabril Durham (z prawej) i Łukasz Kolenda (z lewej)

Trwa koszmar wicemistrzów Polski. WKS Śląsk Wrocław, licząc Eurocup, doznał już... szóstej porażki z rzędu! Drużyna Olivera Vidina roztrwoniła w piątek w Lublinie 16 punktów przewagi.

Drużyna z Wrocławia miała tylko dobry początek meczu. Wygrała pierwszą kwartę 26:12, wypracowała sobie w pewnym momencie 16 punktów zaliczki i wydawało się, że to może być ten dzień, w którym się przełamie. Chodziło przecież o przerwanie pasma pięciu porażek z rzędu.

Ale nie, tak się nie stało. Polski Cukier Start Lublin pokazał charakter. Znów potwierdził, że w tym sezonie trzeba się z nim liczyć.

Gospodarze powstawali w tym spotkaniu z kolan kilka razy. Kiedy w trzeciej kwarcie wyszli na prowadzenie 59:57, a następnie znów odrobili straty - tym razem siedem punktów. Start od stanu 66:73, doprowadził do wyniku 81:79.

Później zrobiło się 89:80, a ostatecznie drużyna Artura Gronka triumfowała na własnym parkiecie 102:85, odnosząc już piąte zwycięstwo w swoim szóstym dotychczasowym meczu w Orlen Basket Lidze.

Jeden z liderów WKS Śląska, Łukasz Kolenda zdobył 16 punktów i miał pięć asyst, ale popełniał też fatalne błędy. Podawał piłkę w ręce rywali. Ostatecznie zakończył mecz ze wskaźnikiem -23. Słabo na rozegraniu spisywał się też Aleksander Wiśniewski.

Gości zabolały dwa faule niesportowe - popełnione po stratach przez wspomnianego Kolendę oraz Jakuba Nizioła. Trafili ponadto tylko 10 na 34 oddane rzuty za trzy.

Ofensywę Startu poprowadził Barret Benson, autor 29 punktów i 11 zbiórek. Wymusił też 11 fauli rywali. Tomislav Gabrić i Liam O'Reilly dodali po 19 oczek. Kluczowe rzuty trafiali w piątek Benson, O'Reilly i Gabrić. W drugiej połowie przebudził się także Jabril Durham.

Śląskowi na nic zdało się 14 punktów, 11 zbiórek i sześć asyst Sauliusa Kulvietisa. Licząc Eurocup, to już szósta porażka wicemistrzów Polski z rzędu. Można usprawiedliwiać ich słabszą formę problemami kadrowymi, ale w piątek w Lublinie zabrakło im po prostu koncentracji i dyscypliny. Mogli wygrać. A tak w OBL legitymują się bilansem zaledwie 2-4.

Wynik:

Polski Cukier Start Lublin - WKS Śląsk Wrocław 102:85 (12:26, 26:18, 28:20, 36:21)

Polski Cukier Start: Barret Benson 29, Liam O'Reilly 19, Tomislav Gabrić 19, Jabril Durham 13, Trey Wade 10, Michał Krasuski 6, Jakub Karolak 6, Filip Put 0, Bartłomiej Pelczar 0.

WKS Śląsk: Łukasz Kolenda 16, Saulius Kulvietis 14, Dušan Miletić 13, Jakub Nizioł 11, Daniel Gołębiowski 8, Mateusz Zębski 6, Artsiom Parakhouski 6, Aleksander Wiśniewski 5, Hassani Gravett 3, Mikołaj Adamczak 3.