Harden i Clippers wrócili na właściwe tory. Wielki rzut dał im zwycięstwo

Jak się przełamywać, to właśnie w taki sposób. Los Angeles Clippers przerwali pasmo sześciu porażek, pokonując po thrillerze Houston Rockets 106:100. Bohaterem meczu został James Harden.

Patryk Pankowiak
James Harden Getty Images / Meg Oliphant / Na zdjęciu: James Harden
Ostatnio na Clippers spadła olbrzymia fala krytyki. Drużyna z Los Angeles miała na swoim koncie sześć porażek z rzędu, a pięć, od kiedy do drużyny dołączył James Harden - teraz się jednak przełamała.

I ten długo wyczekiwany triumf Clippers zapewnił właśnie Harden. 34-latek trafił za trzy na sześć sekund przed końcem meczu i był jeszcze faulowany. Brodacz dorzucił skuteczny rzut wolny, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 104:100. Gospodarze triumfowali ostatecznie 106:104 i odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

- To jeden z najlepszych 75. zawodników w historii koszykówki. Podaję po prostu piłkę i jestem spokojny o to, co dalej - komentował w rozmowie z mediami Kawhi Leonard, który rzucił 26 punktów, miał też osiem zbiórek, pięć przechwytów oraz dwie asysty - w tym tę do Hardena w końcówce meczu.

Wspomniany leworęczny obwodowy prezentował się świetnie w całym spotkaniu - zaliczył 24 oczka, dziewięć zbiórek oraz siedem asyst, trafiając 8 na 11 oddanych rzutów z pola. Paul George dodał 23 oczka. Dla Rockets 23 punkty uzbierał środkowy Alperen Sengun.

Był to mecz rozgrywany w ramach turnieju NBA. Clippers mają w nim bilans 1-2, a Rockets 1-1.

Jeszcze bez Bradleya Beala, którego czeka dłuższa przerwa, ale z Kevinem Durantem i Devinem Bookerem, Phoenix Suns odnieśli w piątek cenny sukces. Drużyna z Arizony po zaciętym meczu pokonała Utah Jazz 131:128. W turnieju ma bilans 1-1.

Wspomniany Durant otarł się o triple-double, zdobywając 38 punktów, dziewięć zbiórek i dziewięć asyst, a Booker w 32 minuty miał 24 oczka i 15 asyst. Jazzmanom na nic zdało się nawet 37 oczek Jordana Clarksona.

LeBron James jest jak wino - czym starszy, tym lepszy. 38-latek poprowadził w piątek Los Angeles Lakers do zwycięstwa 107:95 nad Portland Trail Blazers. James zapisał przy swoim nazwisku 35 punktów, pięć zbiórek i dziewięć asyst. Trafił 5 na 9 rzutów za trzy.