Szalony pościg WKS Śląska. Ale to nie wystarczyło

WKS Śląsk Wrocław walczył w środę na własnym parkiecie o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie rozgrywek Eurocupu. Sama dobra czwarta kwarta jednak nie wystarczyła i gospodarze przegrali z BC 7-bet Lietkabelis 71:75.

Patryk Pankowiak
koszykarze Śląska Wrocław Materiały prasowe / WKS Śląsk Wrocław / Na zdjęciu: koszykarze Śląska Wrocław
WKS pozwolił drużynie Lietkabelis na zbyt wiele. Goście z Litwy od stanu 36:36 doprowadzili do wyniku 52:36. Na przełomie drugiej i trzeciej kwarty zaliczyli serię 16-0.

Gracze Jacka Winnickiego na finiszu przegrywali już różnicą 21 punktów, ale rzucili się w szaleńczą pogoń. Daniel Gołębiowski trafiał za trzy, a wrocławianie zbliżyli się do rywali na zaledwie cztery oczka (71:75).

Mieli nawet trzy akcje w ataku, ale najpierw Jakub Nizioł nie trafił za trzy, później Polak popełnił stratę, a następnie z dystansu pomylił się też Kendale McCullum.

WKS choć walczył ambitnie, nie zdołał odnieść pierwszego zwycięstwa w tym sezonie Eurocupu. Ma fatalny bilans 0-8.

Litwini triumfowali we Wrocławiu 75:71 i cieszyli się z trzeciego sukcesu z rzędu. Trafili aż 15 na 39 oddanych rzutów za trzy. Co ciekawe, w cały meczu oddali za to tylko 25 prób za dwa.

Dla WKS Śląska 21 punktów rzucił Nizioł, który popełnił też sześć strat. Wspomniany McCullum miał 11 oczek i osiem asyst, a Gołębiowski zaaplikował rywalom 14 punktów. Słabo wypadł znów Hassani Gravett, który w blisko 30 minut zdobył tylko trzy punkty i miał trzy straty.

Warto podkreślić, że w środowym meczu udziału nie wziął między innymi Łukasz Kolenda.