Corey Sanders zawieszony, Sokół pokonany

Już bez Coreya Sandersa musiał radzić sobie Muszynianka Domelo Sokół Łańcut w Toruniu. Ostatecznie gospodarze wygrali 81:69. Do wygranej Arriva Twarde Pierniki poprowadził tercet Smith-Cel-Filipović.

Dawid Siemieniecki
Corey Sanders Materiały prasowe / Corey Sanders
Kwarta otwierająca spotkanie w Arenie Toruń należała do gości, którzy prowadzili po niej 21:17. Goście grali dobrze i z pomysłem i mimo braku Coreya Sandersa potrafili przeciwstawić się faworytowi, bo tak należy to nazwać, skoro w spotkaniu nie wystąpił zawodnik, który średnio zdobywał dla Sokoła o 16,5 punktu.

Kolejną odsłonę świetnie rozpoczął Biram Faye i podopieczni Marka Łukomskiego mieli na swoim koncie już osiem "oczek" zapasu (na tablicy było 22:30). To podrażniło miejscowych, którzy z każdą kolejna akcją zaczęli odrabiać straty. Po serii 15-0 było już 37:30 dla Arriva Twardych Pierników i dopiero wtedy łańcucianie odpowiedzieli punktami Adama Kempa. Ostatecznie po dwudziestu minutach gospodarze prowadzili 43:32.

W drugiej połowie podopieczni Srdjana Suboticia cały czas utrzymywali wypracowaną przewagę, która w pewnym momencie wynosiła nawet ponad dwadzieścia "oczek". Sokół jednak walczył ambitnie i w czwartej kwarcie parokrotnie miał swój moment. Rzuty dające gościom nadzieję na odwrócenie losów spotkania oddawali Faye i Kacper Młynarski, ale na nic więcej przyjezdnych nie było już stać w tym starciu.

Twarde Pierniki do pewnego triumfu poprowadził tercet Arik Smith - Aaron Cel - Goran Filipović. Wymienieni zawodnicy zdobyli dla gospodarzy aż 56 punktów w całym meczu. Dla gości 18 "oczek" i 11 zbiórek zapisał skuteczny tego dnia Faye. Co ciekawe, goście byli zdecydowanie lepsi w walce na tablicach, zebrali aż 18 piłek w ataku, ale kompletnie nie potrafili wykorzystać tego aspektu.

Arriva Twarde Pierniki Toruń - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 81:69 (17:21, 26:11, 20:17, 18:20)

Arriva Twarde Pierniki: Arik Smith 22, Aaron Cel 17, Goran Filipović 17, Wojciech Tomaszewski 11, Aljaz Kunc 6, Bartosz Diduszko 5, Trey Diggs 2, Mate Vucić 1 (16 zb.).

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: Biram Faye 18 (14 zb.), Kacper Młynarski 14, Adam Kemp 11 (11 zb.), Janis Berzins 8 (11 zb.), Marcin Nowakowski 11, Filip Struski 3, Tyler Cheese 2, Mateusz Szczypiński 2, Mikołaj Płowy 0.