Trefl nie zwalnia tempa! Sopocianie biorą dogrywkę

Trefl Sopot nie przegrał od końcówki października. I w czwartek przedłużył pasmo zwycięstw, pokonując u siebie po dogrywce ekipę MKS Dąbrowa Górnicza 110:102.

Patryk Pankowiak
Jarosław Zyskowski WP SportoweFakty / Karol Słomka / Jarosław Zyskowski
W czwartek w Sopocie spotkały się drużyny na zupełnie innych kursach. Trefl nie przegrał w Orlen Basket Lidze od października. MKS natomiast właśnie w tamtym miesiącu zanotował ostatnie ligowe zwycięstwo. I nic się w tej materii nie zmieni.

Trefl prowadził co prawda już 59:47 w trzeciej kwarcie, ale ostatecznie do przedłużenia pasma sukcesów potrzebował dogrywki. Rozpoczął ją w kapitalnym stylu, od zrywu 11-0. Jarosław Zyskowski trafił z faulem, później przymierzył też za trzy. I było praktycznie po wszystkim.

Gospodarze triumfowali ostatecznie i odnieśli już szóste z rzędu, a ósme zwycięstwo w sezonie. Sopocianie są w świetnej formie.

MKS, prowadzony tymczasowo przez trenera Michała Dukowicza, próbował się przełamać, ale nie potrafił w końcówce czwartej kwarty zadać decydującego ciosu. Lovell Cabbill miał dobry dzień, ale na finiszu rozczarował - najpierw popełnił stratę, a później chybił za trzy.

Jak się okazało, drużyna z Dąbrowy Górniczej poniosła przez to szóstą z rzędu, a siódmą porażkę w kampanii 2023/2024. Gościom na nic zdało się nawet 31 punktów wspomnianego Cabbila. Środkowy Nico Carvacho zapisał przy swoim nazwisku 19 punktów, 10 zbiórek i pięć asyst, ale bardzo słabo wypadł za to Jeriah Horne, autor tylko dwóch punktów.

Gospodarze trafili aż 17 na 32 rzuty za trzy, uzyskując w tym elemencie 53-proc. skuteczności. Dla Trefla 28 punktów rzucił Andy Van Vliet, który miał też dziewięć zbiórek, a 27 oczek uzbierał Zyskowski. Benedek Varadi skompletował natomiast double-double (13 punktów, 11 asyst).

Wynik:

Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 110:102 po dogrywce (26:24, 27:20, 20:25, 18:22, 19:11)

Trefl: Andy Van Vliet 28, Jarosław Zyskowski 27, Jakub Musiał 14, Benedek Varadi 13, Auston Barnes 11, Aaron Best 6, Jakub Schenk 6, Mikołaj Witliński 4, Szymon Tomczak 1.

MKS: Lovell Cabbil 31, Nicolas Carvacho 19, Tayler Persons 19, Marc Garcia 16, Dominik Wilczek 9, Błażej Kulikowski 3, Jeriah Horne 2, Dawid Słupiński 2, Marcin Piechowicz 1, Maciej Kucharek 0.