Sochan na piątkę, piąte zwycięstwo Spurs

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Jeremy Sochan
Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Jeremy Sochan

Jeremy Sochan ma ostatnio bardzo dobre dni. Polak znów spisał się świetnie, tym razem zwycięstwa odniosła także jego drużyna, pokonując Portland Trail Blazers 118:105.

Jeremy Sochan spisał się na piątkę, a San Antonio Spurs przerwali w czwartek pasmo pięciu porażek i odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Teksańczycy świetnie rozpoczęli mecz w Portland, już po pierwszej kwarcie prowadzili 38:14. Szybko wypracowali sobie sporą przewagę i byli w sanie ją utrzymać, triumfując ostatecznie ze sąsiadującymi w tabeli Trail Blazers 118:105.

Polak ma ostatnio bardzo dobre dni. Sochan tym razem w 31 minut zapisał przy swoim nazwisku 16 punktów, siedem zbiórek, trzy asysty, blok, dwie straty i cztery faule. Trafił 6 na 10 oddanych rzutów z pola i 4 na 5 wolnych.

Genialny występ zaliczył ponadto Victor Wembanyama. Francuz, wybrany z pierwszym numerem w drafcie, zdobył aż 30 oczek, sześć zbiórek, sześć asyst i zablokował siedem rzutów rywali. To wszystko w zaledwie 24 minuty!

Wembanyama trafił 10 na 10 wykonywanych wolnych. Wypadł o wiele lepiej, niż wybrany w tym samym drafcie (z trzecim numerem) Scoot Henderson, autor 25 oczek (8/23 z gry). - Zawsze czymś ważnym dla mnie jest bezpośrednio rywalizacja ze świetnymi zawodnikami, szczególnie w podobnym wieku - mówił w rozmowie z mediami Francuz.

Spurs z bilansem 5-25 są na ostatnim miejscu w Konferencji Zachodniej. Blazers mają o trzy wygrane więcej (8-22) i plasują się na 14. lokacie. Te ekipy zagrają przeciwko sobie także w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego.

Wynik:

Portland Trail Blazers - San Antonio Spurs 105:118 (14:38, 31:21, 29:28, 31:31) (Grant 29, Brogdon 29, Henderson 25 - Wembanyama 30, Vassell 17, Sochan 16)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty