Ta jedna kwarta - podsumowanie 8. kolejki gr A II ligi koszykarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Znicz
/ Znicz

Ekipy z czołówki tabeli nie odpuszczają. Zarówno Astoria Bydgoszcz, jak i depczące jej po piętach SKK Siedlce i Norgips Piaseczno wygrały swoje pojedynki. Co prawda, w konfrontacjach z ich udziałem nie brakowało emocji, ale jak podkreślają szkoleniowcy, za kilka dni nikt nie będzie pamiętał o stylu, ale o komplecie "oczek".

W tym artykule dowiesz się o:

O niesamowitym pechu mogą mówić koszykarze Unibetu Legia Warszawa. Po raz kolejny o ich porażce zadecydowała beznadziejna postawa w trzeciej kwarcie. Tym razem podczas konfrontacji z Turem Bielsk Podlaski przegrali ją 12:33. Z drugiej strony, zawodnicy z Bielska Podlaskiego zaprezentował w tej odsłonie meczu szybki i niezwykle skuteczny atak. To właśnie dzięki niemu awansował do trzeciej rundy koszykarskiego Pucharu Polski i napsuł krwi czołowym zespołom. Trudno więc było się spodziewać, że legioniści znajdą na niego sposób i to w hali Tura.

W przypadku pojedynku Harmattana Gniewkowo z Korsarzem Gdańsk o losach pojedynku zadecydowała tymczasem postawa gospodarzy w drugiej kwarcie. Prowadzony do zwycięstwa przez mierzących ponad 200 cm wzrostu skrzydłowych Jarosława Drewę i Wojciecha Pagacza team wygrał ją różnicą 20 punktów i w drugiej odsłonie mógł zagrać na zupełnym luzie. Przyniosło to wyłącznie powiększenie wypracowanej przewagi.

Nie udało się koszykarzom Żurawia Gniewino sprawić psikusa teamowi z Siedlec. SKK czuł się w ich hali niemal jak w domu, co zresztą zaprezentował w ostatniej kwarcie, w której przypieczętował pewne zwycięstwo.

Żyrardowianka Żyrardów jak dotąd grała głównie z ekipami z czuba tabeli. Na zakończenie mocnej dawki emocji zmierzyła się z liderem - Astorią Bydgoszcz. I trzeba przyznać, że zawodnicy z Żyrardowa odrobili pracę, jaka spoczywała na nich u progu sezonu. Z meczu na mecz prezentują się coraz dojrzalej, o czym ich środowi rywale przekonali się w sposób dobitny. Jeszcze po trzeciej kwarcie przegrywali oni z Astorią zaledwie pięcioma punktami. Spokój i opanowanie podopiecznych Macieja Borkowskiego w ostatniej kwarcie nie pozwolił jednak zniwelować tej przewagi i kolejny komplet "oczek" padł łupem Astorii.

Jak ważna dla losów potyczki jest przewaga wypracowana już na jej początku przekonali się zawodnicy Norgipsu Piaseczno. Pokonali oni bowiem ŻTS Nowy Dwór Gdański, prezentując basket pozbawiony zbędnego pośpiechu i prostych błędów.