Czarni odmienili mecz w dziesięć minut. Co to była za kwarta!

Icon Sea Czarni Słupsk zaliczyli doskonały powrót w meczu z faworyzowanym Treflem Sopot i w nagrodę mogli cieszyć się z wygranej 74:65. Po trzech kwartach nic na takie rozstrzygnięcie nie wskazywało.

Patryk Pankowiak
Donatas Sabeckis WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Donatas Sabeckis
Przed decydującą częścią Trefl prowadził 60:49 i wydawało się, miał mecz pod kontrolą. Czarni zdołali jednak dokonać niemal cudu.

Decydującą część rozpoczęli od serii 12:0. Trefl w ofensywie wyglądał katastrofalnie i żaden zawodnik nie był w stanie tego zmienić. W ostatnich dziesięciu minutach sopocianie zdobyli zaledwie pięć punktów.

Czarni niesieni dopingiem fanów poczuli, że ten mecz jest do wyciągnięcia i zrobili to. Mocna defensywa wymuszała błędy i pudła rywali, a słupszczanie sami nakręcali się każdą kolejną udaną akcję.

Gospodarze w ten sposób mogli cieszyć się z dziesiątej wygranej w sezonie. 14 punktów i siedem zbiórek skompletował Michał Michalak, który na finiszu przypieczętował sukces z linii.

Trefl przegrał na wyjeździe po raz pierwszy od października 2023 i od razu poczuł oddech grupy pościgowej. W Słupsku podopieczni Żan Tabak za bardzo oparli swoją grę na rzucie - z dystansu wykorzystali jedynie 7 z 36 prób.

Icon Sea Czarni Słupsk - Trefl Sopot 74:65 (12:19, 22:22, 15:19, 25:5)

Czarni: Mike Caffey 14, Michał Michalak 14, Donatas Sabeckis 10, Benas Griciunas 9, MaCio Teague 9, Szymon Wójcik 7, Verners Kohs 7, Bartosz Jankowski 4.

Trefl: Aaron Best 13, Jarosław Zyskowski 14, Auston Barnes 8, Benedek Varadi 7, Andy van Vliet 7, Paul Scruggs 7, Geoffrey Groselle 3, Jakub Schenk 2, Jakub Musiał 2, Mikołaj Witliński 2.