Jokić rozmontował Warriors. Genialny mecz Serba

Denver Nuggets rosną. Zanotowali właśnie trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując Golden State Warriors 119:103. Genialny występ zaliczył Nikola Jokić.

Patryk Pankowiak
Golden State Warriors - Denver Nuggets Getty Images / Thearon W. Henderson / Na zdjęciu: Golden State Warriors - Denver Nuggets
Jeszcze na zaledwie trzy minuty przed końcem pierwszej połowy było 61:47 dla Golden State Warriors, ale obie drużyny schodziły do szatni przy... remisie.

Denver Nuggets zamknęli bowiem drugą kwartę zrywem 14-0 i to był prolog do tego, co działo się po zmianie stron. Goście z Kolorado ostatecznie rozstrzygnęli losy w czwartej odsłonie, wygrywając tę partię 28:16, a cały mecz 119:103.

Genialny, wybitny mecz zaliczył Nikola Jokić. Serb w 37 minut skompletował potężne triple-double (32 punkty, 16 zbiórek, 16 asyst, cztery przechwyty).

Co ciekawe, to był już czwarty mecz tych drużyn w tym sezonie i czwarty sukces zespołu Mike'a Malone'a. Nuggets są aktualnymi mistrzami NBA, Warriors wygrali natomiast ligę rok wcześniej, w 2022 roku.

Drużyna z Kolorado jest na fali. - Mieliśmy trzy porażki przed Weekendem Gwiazd, teraz mamy trzy zwycięstwa. Taka jest liga, tak się dzieje. W trakcie sezonu ma się złe okresy i dobre okresy. Ale uważam, że zmierzamy teraz w dobrym kierunku. I to jest najważniejsze - mówił w rozmowie z mediami Jokić.

Klay Thompson rzucił do przerwy 23 punkty, ale później nie zdobył już nawet punktu. To nie był też dzień lidera Warriors - Stephen Curry w 32 minuty wywalczył 20 oczka, ale trafił tylko 6 na 19 prób z pola, w tym 1 na 10 za trzy.

Phoenix Suns lepsi od Los Angeles Lakers, dla których to już 28. porażka w kampanii 2023/2024. Drużyna z Arizony triumfowała na własnym parkiecie 123:113.

Gospodarze pokazali, że stanowią kolektyw. Aż czterech zawodników Suns dobiło do bariery dwudziestu zdobytych punktów. Lakers na nic zdało się double-double, które skompletowali LeBron James (28 punktów, siedem zbiórek, 12 asyst) i Anthony Davis (22 punkty, 14 zbiórek).