Co tam się stało?! 52 punkty różnicy w wielkim starciu w lidze NBA

Golden State Warriors w 2022 roku na ich parkiecie zdobyli mistrzostwo NBA. Teraz opuszczali halę TD Garden rozbici różnicą 52 punktów.

Patryk Pankowiak
Jayson Tatum i Stephen Curry Getty Images / Maddie Meyer / Jayson Tatum i Stephen Curry
Ten wynik zszokował koszykarski świat. Golden State Warriors, którzy przed tym meczem mieli osiem wyjazdowych zwycięstw z rzędu, teraz zostali kompletnie rozbici.

Od stanu 21:21, Boston Celtics zamknęli pierwszą połowę niesamowitym zrywem 61-17. Było 82:38 i praktycznie po meczu.

Ofensywę Bostończyków poprowadził Jaylen Brown, którego rywale zdecydowali się odpuszczać na dystansie. Ten świetnie to wykorzystał, zdobywając 29 punktów w 22 minuty. Jayson Tatum dorzucił 27 oczek.

Stephen Curry, który do przerwy zdobył tylko cztery punkty i spudłował wszystkie dziewięć rzutów za trzy, w drugiej połowie nie pojawił się nawet na parkiecie. Celtics rozbili ostatecznie Warriors 140:88 i zrewanżowali się im za porażkę z 19 grudnia (126:132).

- Mamy ogromny szacunek do Warriors, ale czujemy, że nadszedł nasz czas - mówił w rozmowie z mediami Brown.

To trzecia najbardziej okazała wygrana Celtics w historii klubu i zarazem najbardziej dotkliwa w karierze Curry'ego.

Jusuf Nurkic zanotował w niedzielę aż 31 zbiórek. To najlepszy wynik w NBA od 2010 roku. Pobił też rekord klubu. Ale nawet taka dominacja pod tablicami nie wystarczyła Phoenix Suns do pokonania drużyny Oklahoma City Thunder.

Rewelacja sezonu 2023/2024 zdobyła Arizonę, wygrywając 118:110. Shai Gilgeous-Alexander zaaplikował osłabionym brakiem Devina Bookera Suns 35 punktów.

Wyniki:

Dallas Mavericks - Philadelphia 76ers 116:120 (22:32, 29:24, 25:34, 40:30)
(Doncić 38, Irving 28, Jones Jr. 21 - Harris 28, Maxey 24, Oubre Jr. 21)

Minnesota Timberwolves - Los Angeles Clippers 88:89 (30:18, 16:31, 22:18, 20:22)
(Edwards 27, Towns 18, Gobert 12 - Leonard 32, Powell 24, George 15)

Boston Celtics - Golden State Warriors 140:88 (44:22, 38:16, 33:24, 25:26)
(Brown 29, Tatum 27, Pritchard 19 - Quinones 17, Moody 11, Robinson 10)

Toronto Raptors - Charlotte Hornets 111:106 (27:29, 25:19, 30:27, 29:31)