Gorąco z udziałem Polaka w NBA! Sochan wdał się w przepychankę

Zawrzało we wtorek na linii Jeremy Sochan - Amen Thompson! Polaka i zawodnika Houston Rockets musieli rozdzielać pozostali zawodnicy, trenerzy i sędziowie.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan podczas przepychanki z rywalem YouTube / NBA / Na zdjęciu: Jeremy Sochan podczas przepychanki z rywalem
Do spięcia doszło w połowie trzeciej kwarty przy wyniku 66:65 dla Houston Rockets. Jeremy Sochan walcząc o zbiórkę, upadł na parkiet. O jego nogę zahaczył się biegnący do ataku wybrany z czwartym numerem w zeszłorocznym drafcie Amen Thompson.

Debiutujący w NBA Thompson i Sochan, dla którego to drugi rok w lidze, wdarli się w przepychankę. Były uderzenia barkiem i kilka cierpkich słów z obu stron. Musieli interweniować pozostali zawodnicy obecni na parkiecie, sędziowie i trenerzy.

Ostatecznie arbitrzy uznali, że Polak podłożył nogę rywalowi i został ukarany faulem niesportowym pierwszego stopnia. Zarówno Sochan, jak i Thompson, zostali ukarani też przewinieniami technicznymi.

Gracz San Antonio Spurs ostatecznie we wtorek spędził na parkiecie 34 minuty, zdobywając w tym czasie 15 punktów. Zebrał ponadto osiem piłek, miał trzy asysty, dwie straty i dwa faule. Trafił 5 na 14 oddanych rzutów z gry, w tym 1 na 6 za trzy i wszystkie cztery wolne. Był blisko double-double.

Rockets byli zdecydowanie lepsi i odskoczyli Spurs po zmianie stron. Wygrali trzecią kwartę 33:24, czwartą 34:24, a cały mecz 114:101, notując 27. sukces w tym sezonie. Spurs doznali natomiast 49. porażki w kampanii 2023/2024.