Od -22 do +18. Epicki powrót w NBA

Minnesota Timberwolves, choć osłabiona, nie zwalnia tempa. Drużyna z Minneapolis odrobiła 22 punkty starty do LA Clippers i wygrała aż 118:100.

Patryk Pankowiak
Mike Conley Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Mike Conley
Szok w Kalifornii. Gospodarze prowadzili w pierwszej połowie 57:35, aby ostatecznie przegrać aż... różnicą 18 punktów!

Wszystko zaczęło się sypać dla Clippers, kiedy parkiet opuścił Kawhi Leonard. Skrzydłowy odczuwał ból w plecach. Timberwolves wygrali trzecią kwartę 29:15, czwartą 34:22, a cały mecz 118:100, notując 45. sukces w tym sezonie.

Gości do sukcesu poprowadził świetny Anthony Edwards, który rzucił 37 punktów. Nick Alexander-Walker dorzucił 28 oczek (to jego rekord w tym sezonie). Timberwolves popełnili tylko dziewięć strat, a Clippers 18.

- Nie jest tajemnicą, że to prawdopodobnie nasze najważniejsze i największe zwycięstwo w tym sezonie - mówił mediom Mike Conley, autor 23 punktów.

Drużyna z Minneapolis podniosła się po dwóch porażkach z rzędu i wygrała mierząc się z Clippers po raz czwarty w sezonie, odniosła trzeci sukces. To wszystko bez kontuzjowanego Karla-Anthony'ego Townsa.

Sacramento Kings wzięli rewanż na Milwaukee Bucks za porażkę z 14 stycznia (142:143). Gospodarze rozbili rywali z Wisconsin... 129:94! De'Aaron Fox w 32 minuty rzucił 29 punktów, a Domantas Sabonis miał 22 oczka, 11 zbiórek i osiem asyst.

Bucks trafili tylko 7 na 39 oddanych prób z pola. Fatalnie wypadł przede wszystkim Damian Lillard, wykorzystał 2 na 12 oddanych rzutów z gry. Giannis Antetokounmpo miał 30 punktów i 13 zbiórek.

Wyniki:

New York Knicks - Philadelphia 76ers 106:79 (26:14, 33:27, 28:20, 19:18)
(Hart 20, Brrunson 20, DiVincenzo 16 - Oubre Jr. 19, Maxey 17, Reed 14)

Oklahoma City Thunder - Indiana Pacers 111:121 (17:22, 29:36, 41:36, 24:27)
(Gilgeous-Alexander 30, Dort 18, Holmgren 15, Giddey 15 - Turnre 24, Haliburton 18, Siakam 18)

Memphis Grizzlies - Washington Wizards 109:97 (29:21, 38:21, 25:33, 17:22)
(Jemison 24, GG Jackson 19, LaRavia 16 - Kuzma 24, Kispert 22, Coulibaly 11)

San Antonio Spurs - Houston Rockets 101:103 (30:24, 17:20, 25:32, 29:27)
(Jones 24, Sochan 21 - VanVleet 21, Ja. Green 16, Smith Jr. 15)

Utah Jazz - Boston Celtics 107:123 (33:44, 24:28, 34:26, 16:25)
(George 26, Clarkson 21, Sexton 20 - Tatum 38, White 24, Holiday 16)

Sacramento Kings - Milwaukee Bucks 129:94 (38:30, 37:26, 20:22, 34:16)
(Fox 29, Sabonis 22, Barnes 16 - Antetokounmpo 30, Beasley 11, Portis 11)

Los Angeles Clippers - Minnesota Timberwolves 100:118 (34:21, 29:34, 15:29, 22:34)
(George 22, Harden 12, Powell 11 - Edwards 37, Alexander-Walker 28, Conley 23)