Strzelnica w czwartej kwarcie - relacja z meczu UTEX ROW Rybnik - Odra Brzeg

W II rundzie Pucharu Polski Odra Brzeg wygrała w Pawłowicach Śląskich z UTEX-em ROW Rybnik. Podopieczne Jarosława Zyskowskiego ustrzeliły w czwartej kwarcie aż dziesięć trójek co okazało się kluczowe w dla losów tej konfrontacji. Oprócz wygranej trener Odry ma jednak jedno zmartwienie. W trzeciej kwarcie urazu doznała najpierw Natalia Małaszewska, a potem Justyna Daniel. Ta druga chyba będzie musiała trochę odpocząć od koszykarskich parkietów.

Przed spotkaniem zadawano sobie tylko pytanie, jak podejdą do tej konfrontacji trenerzy obu zespołów. Czy celem będzie wygrana i awans, czy tylko rozegrania spotkania w formie treningowej.

Początek spotkania należał do rybniczanek, a brylowała Devanei Hampton. Amerykańska środkowa trafiała spod kosza i zza linii 6,25, a UTEX ROW prowadził 17:10. Koszykarki Odry zdołały się jednak podnieść i wygrać tę część gry 19:17.

W krótkiej przerwie sytuacja na parkiecie przypominała tą z początku meczu. Tym razem dobrze grała druga podkoszowa ROW-u Martyna Koc, a cenne oczka dorzucała z obwodu Małgorzata Chomicka. Po skutecznych akcjach tych koszykarek gospodynie schodziły na przerwę prowadząc 38:31.

Po zmianie stron na parkiecie dominowały brzeżanki. Do głosu doszła szczególnie Xenia Stewart, która zdobyła 9 punktów w tej części meczu, a jej drużyna zdołała odrobić wszystkie straty z pierwszej połowy i objąć trzypunktowe prowadzenie. Jedynym zmartwieniem trenera Jarosława Zyskowskiego były urazy. Najpierw urazu nabawiała się Natalia Małaszewska, a po chwili Justyna Daniel. Zdecydowanie poważniej wyglądał uraz Daniel, która podkręciła staw skokowy i na parkiet już nie powróciła.

Tego, co wydarzyło się w czwartej kwarcie, nikt się nie spodziewał. Zawodniczki Odry w tej części meczu aż dziesięciokrotnie (10!) trafiły zza linii 6,25, a popis strzelecki dała Jazmine Sepulveda, która popisała się sześcioma takimi trafieniami. Przy takiej dyspozycji rzutowej gospodynie nie miały dużo do powiedzenia i nawet trójka równo z końcową syreną Karoliny Stanek na niewiele się zdał.

W ekipie ROW-u 17 punktów, 5 zbiórek, 4 asysty i tyle samo przechwytów zapisała w swoich statystykach Katarzyna Suknarowska. Dobre wrażenie pozostawiły po sobie również Karolina Stanek (14 punktów) i Martyna Koc (12 punktów i 8 zbiórek). Te dwie pierwsze w pełni wykorzystały swoje minuty pod nieobecność podstawowych zawodniczek zespołu. Na parkiecie w ogóle nie pojawiły się Nikita Bell, Monika Sibora i Agnieszka Jaroszewicz, która uporała się z problemami zdrowotnymi, a w ogóle na hali nie pojawiła się Katarzyna Krężel, która chora kurowała się w domu.

Wśród koszykarek Odry błysnęła po raz kolejny Jazmine Sepulveda, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 28 punktów i 6 zbiórek, trafiając siedmiokrotnie zza linii 6,25. 19 punktów i 6 zbiórek zanotowała Xenia Stewart.

UTEX ROW Rybnik - Odra Brzeg 65:92 (17:19, 21:12, 16:26, 11:35)

UTEX ROW: Katarzyna Suknarowska 17, Karolina Stanek 14, Martyna Koc 12, Devanei Hampton 10, Małgorzata Chomicka 8, Sonia Moszkowicz 2, Whitney Boddie 2

Odra: Jazmine Sepulveda 28, Xenia Stewart 19, Chinyere Ukoh 10, Natalia Małaszewska 9, Justyna Daniel 9, Ewelina Buszta 6, Brittany Denson 5, Marta Żyłczyńska 3, Katarzyna Ostruszka 3, Anna Pijanowska 0