Gwiazdorzy przejęli mecz. Spurs bezsilni w starciu z Suns

Phoenix Suns walczą o awans do fazy play-off. Widać było to w sobotę. Zmotywowana drużyna z Arizony pokonała San Antonio Spurs 131:106.

Patryk Pankowiak
mecz Memphis Grizzlies z San Antonio Spurs PAP/EPA / EPA/ADAM DAVIS SHUTTERSTOCK / Na zdjęciu: mecz Memphis Grizzlies z San Antonio Spurs
Trzeci mecz, ale to dopiero pierwszy triumf Phoenix Suns w bezpośrednim starciu z San Antonio Spurs. Teksańczycy zwyciężali 115:114 i 132:121. Tym razem drużyna z Arizony nie pozostawiła jednak żadnych złudzeń.

Goście w sobotę rozbili Spurs aż 131:106, wygrywając już pierwszą kwartę 26:17, a drugą 39:30.

Suns uzyskali aż 60-proc. skuteczności w rzutach z pola i popełnili tylko osiem strat. Gwiazdorzy zrobili to, co do nich należy. Devin Booker rzucił 32 punkty, miał też dziewięć asyst, a Kevin Durant dodał 25 oczek.

- Zrobili wszystko, co było w ich mocy. Nie powstrzymasz Booka i KD przed robieniem tego, co zwykle robią. Bradley [Beal] jest teraz zdrowy. To bardzo mocny tercet. [Gracze Spurs] zrobili wszystko, co w ich mocy. Idziemy dalej – podsumował zwięźle w rozmowie z mediami Gregg Popovich.

Spurs umieścili w koszu tylko 9 na 33 próby za trzy. Jeremy Sochan oddał cztery takie rzuty, ale nie trafił ani razu. Polak w 21 minut zapisał przy swoim nazwisku siedem punktów, trzy zbiórki, dwie asysty, blok i dwie straty.

To 56. porażka Teksańczyków w tym sezonie. Suns, którzy walczą o awans do fazy play-off, odnieśli natomiast 42. sukces. Są aktualnie na szóstym miejscu w Konferencji Zachodniej (42-29).